II Memoriał Piłki Ręcznej im. Dariusza Sobczyka za nami

W niedzielę 16 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej „Suche Stawy” odbył się II Memoriał Piłki Ręcznej im. Dariusza Sobczyka. Osiem drużyn z kategorii wiekowej młodzik rywalizowało między sobą o zwycięstwo w imprezie, a najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący barwy SKS Kusy Kraków. Statuetki, medale, pizza, a przede wszystkim „szczypiorniak” i dobra zabawa – to był bardzo ciekawy, obfitujący w emocje i niezapomnianą atmosferę event!

Dariusz Sobczak to były trener, opiekun i wychowawca nie tylko „Hutniczej” młodzieży, który zmarł nagle i tragicznie. Właśnie o tej postaci przypominała już druga edycja memoriału jego imienia, który w minioną niedzielę odbył się na obiektach naszego klubu. W wydarzeniu skierowanym do młodych graczy piłki ręcznej udział wzięło osiem ekip, rywalizowano w formule 2 x 12 minut, a najlepszą drużyną okazał się SKS Kusy, który w bardzo emocjonujący finale, dopiero w serii rzutów karnych pokonał Krakowiaka Kraków.

- II Memoriał Piłki Ręcznej im. Dariusza Sobczyka obfitował w pozytywne emocje, dobre widowiska sportowe i masę przedniej zabawy. Wszyscy uczestnicy, trenerzy, widzowie czy rodzice byli bardzo zadowoleni i jednym słowem możemy powiedzieć, że impreza się udała – komentuje Mariusz Mastalerz, koordynator sekcji piłki ręcznej Hutnika.

Turniej, który swoją obecnością zaszczycili synowie oraz żona Dariusza Sobczaka (wręczali medale) był niezwykłym przeżyciem dla młodzików, którzy mogli rzucić się w wir rywalizacji, a ta była bardzo zacięta. Gracze mieli do dyspozycji wyżywienie, za symboliczną cenę mogli zakupić specjalne, dedykowane koszulki, a co najważniejsze: spędzili fantastyczny dzień! W tym miejscu pragniemy podziękować sponsorom wydarzenia: Dzielnicy XVIII, Cukierni Krakowskie Wypieki oraz firmie MG Sport Select!

Jak wypadła nasza drużyna? „Hutnicy” uplasowali się na 7. miejscu, jednak należy nadmienić, że walczyli z dużo bardziej doświadczonymi „szczypiornistami” (trenują dopiero 2 lata).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MEMORIAŁU:

1. SKS KUSY Kraków Piłka Ręczna

2. UKS Krakowiak Kraków

3. ŚWIT Szaflary - Akademia Piłki Ręcznej

4. MKS Ustroń – piłka ręczna

5. UKS Czwórka Libiąż

6. KS Handbalove BUSKO

7. Hutnik Handball Kids

8. UKS 6 Skawina

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

• Najlepszym zawodnikiem Memoriału (MVP) został wybrany zawodnik "KRAKOWIAKA", KSAWERY ZIÓŁKOWSKI,

• Królem strzelców z 27 bramkami na swoim koncie został zawodnik "ŚWITU SZAFLARY", KACPER BAFIA,

• Najlepszym bramkarzem Memoriału został wybrany DOMINIK DUDZIAK z KRAKOWIAKA.

 

Zdjęcia: Marzena Balwierz 

Memoria%C5%825

Memoria%C5%824

Memoria%C5%822

Memoria%C5%82%203

Wstecz