Igors Tarasovs zawodnikiem Hutnika!

Igors Tarasovs wylądował. Dobrze znany w Polsce środkowy obrońca pojawił się na "Suchych Stawach", wzmacniając linie defensywne zespołu trenera Bartłomieja Bobli. 47-krotny reprezentant Łotwy podpisał z naszym klubem kontrakt obowiązujacy do końca sezonu, z miejsca stając się jednym z najbardziej doświadczonych i najbardziej utytułowanych zawodników występujących w rozgrywkach 2. ligi.

Igors Tarasovs występował ostatnio w szwedzkim Nordic Utd. FC, ale wychował się w Skonto Ryga, które słynie z jednej z najlepszych szkółek na Łotwie. Jest to zawodnik dobrze znany nad Wisłą, bo w przeszłości reprezentował Jagiellonię Białystok czy Śląsk Wrocław, a kolejne piłkarskie doświadczenia zbierał w Turcji, Finlandii, na Węgrzech czy na Cyprze. Jest dwukrotnym mistrzem swojego kraju, dwa razy udało mu się także sięgnąć po puchar, a dodatkowo przez lata stanowił podporę reprezentacji (debiutował w niej w 2010 roku, a ostatni występ zanotował jesienią 2022 roku). 

Mierzący 190 centymetrów wzrostu Łotysz staje się jednym z najbardziej doświadczonych zawodników nie tylko Hutnika, ale i całej ligi. 175 meczów w Virslidze, 93 w Ekstraklasie, 19 w kwalifikacjach do Ligi Europy czy 47 gier w reprezentacji - to liczby budzące respekt, a przecież nie wzięły się znikąd - na to wszystko, przez lata, Tarasovs pracował swoją dobrą grą (liczymy na nią także teraz, kiedy przywdzieje "biało-błękitno-niebieskie" barwy).

35-latek to zawodnik, który najlepiej czuje się na środku obrony, jednak w razie potrzeby, z powodzeniem, może wystąpić również na boku czy jako defensywny pomocnik. Wyróżnia się sporą liczbą wygranych pojedynków 1 na 1, dobrą grą w powietrzu czy tym, że potrafi dawać drużynie bardzo dużo podczas stałych fragmentów gry.

Statystyki, jakie notował ostatnio prezentują się następująco: 

• 69,1% akcji zakończonych sukcesem,
• 80,5% celności podań,
• 67% pojedynków wygranych ogółem,
• 75,4% wygranych pojedynków defensywnych,
• 65,4% wygranych pojedynków powietrznych,
• 6,5 przechwytu na mecz.

Igors witamy w Hutniku!

*** 

Najważniejsze liczby Tarasovsa:

• 175 meczów, 23 gole, 13 asyst w Virslidze,
• 93 spotkania, 5 goli i 7 asyst w Ekstraklasie,
• 47 gier, 2 trafienia dla reprezentacji Łotwy.

Wstecz