Igors Tarasovs: myślimy tylko o zwycięstwie!

Igors Tarasov, etatowy obrońca. Od kiedy pojawił się na „Suchych Stawach” to zagrał w 10 z 13 meczów i okazuje się bardzo dobrym nabytkiem. W krótkiej rozmowie reprezentant Łotwy opowiada o nastroju panujący w drużynie po ostatniej kolejce, przedstawia nastawienie przed ostatnim meczem sezonu, a także, zdradza kilka wskazówek dla młodych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną.

***

Mógłbyś powiedzieć jak czujecie się po tej ostatniej kolejce?

Zdecydowanie ciężko przyjąć te porażkę, zwłaszcza w momencie, kiedy z ogromną zawziętością walczyliśmy o bezpośredni awans. Mimo wszystko jesteśmy pozytywnie nastawieni na następny mecz. Czujemy, że jesteśmy naładowani, musimy wygrać i wtedy zobaczymy co będzie dalej.

Zdradź mi proszę, czego konkretnie oczekujecie od samych siebie w następnym meczu z Olimpią Grudziądz?

Tak jak mówiłem wcześniej, interesują nas tylko trzy punkty i myślimy tylko o zwycięstwie. Oczekujemy dobrego meczu z naszej strony i walki o korzystny rezultat do ostatniej minuty spotkania. Zobaczymy, jak zaprezentują się inne drużyny, z którymi konkurujemy o miejsce w barażach. Naszym celem jest awans, nie udało się bezpośrednio, ale skupiamy się teraz na walce o baraże.

Ze względu na Twoje duże doświadczenie, chciałbym cię spytać o parę wskazówek dla młodych, aspirujących piłkarzy. Co byś mógł powiedzieć im wszystkim na początku ich sportowej drogi?

Zdecydowanie powinni trenować ile tylko się da. Nic nie przyjdzie za darmo. Powinni podejść do tego bardzo poważnie i profesjonalnie. Podstawą, jest również wiara w siebie. Jest ona kluczowa, gdyż wielu ludzi poddaje się już na starcie, najczęściej nigdy nawet nie próbując. Osiągniemy sukces tylko wtedy, kiedy nie przestaniemy próbować i wierzyć we własne możliwości. Nie tyczy się to tylko piłki nożnej i świata sportu, ale też całego naszego życia.

Który moment w Twojej karierze jest dla Ciebie najważniejszy? Które spotkanie utkwiło na stałe w pamięci?

Zdecydowanie mecze w reprezentacji Łotwy. Nie mam konkretnego spotkania, bądź momentu, ponieważ każdy mecz, który rozegrałem dla mojej reprezentacji był dla mnie najważniejszy. Możliwość reprezentowania swojego kraju to zdecydowanie największa duma. Wybiegnięcia na murawę np. z reprezentacjami Portugalii czy Holandii, gra przeciwko tym świetnym zawodnikom, to coś wspaniałego.

Na koniec powiedz mi proszę, jak ważne są dla Ciebie relacje z kibicami? Co dają wam, całemu zespołowi, i co masz do powiedzenia wszystkim kibicom przed ostatnim meczem sezonu?

Dla każdego piłkarza wsparcie od kibiców i sympatyków drużyny jest bardzo ważne, wręcz niezbędne. Kluczowe jest, aby kibice wspierali całą drużynę, nie tylko konkretnego zawodnika. Wygrywamy tylko razem, jako jedność. Nie ważne czy w trudnych, czy w dobrych chwilach, wygrywamy i przegrywamy razem. To jest dla mnie najważniejsze.

 

 

Wstecz