Igors Tarasovs debiutuje

Igors Tarasovs zadebiutował w zespole „Dumy Nowej Huty” w meczu z Pogonią Siedlce i swoim występem udowodnił, że jest wartością dodaną oraz solidnym elementem drużyny prowadzonej przez trenera Bartłomieja Boblę - na to wszyscy liczyli. Doświadczenie, spokój, umiejętności - to wszystko podziwiać mogliśmy spoglądając na starcie z ekipą z województwa Mazowieckiego, a to dopiero pierwszy mecz Łotysza. 47-krotny reprezentant swojego kraju pokazał się z dobrej strony, widać, że jego statystyki z wszelakich baz danych przekładają się na boiskowe poczynania.

Igors Tarasovs kontrakt z naszym klubem podpisał dokładnie 12 lutego - jego przyjście na Suche Stawy było wyczekiwane, a zarząd klubu zrobił wszystko tak, aby idealnie wpisał się w aktualne potrzeby zespołu Bartłomieja Bobli. No i na debiut Łotysza nie czekaliśmy specjalnie długo, bo nastąpił już w drugim wiosennym meczu, gdy Hutnicy zmierzyli się z mocną Pogonią Siedlce. 35-latek, podobnie jak cały zespół wypadł solidnie oraz zaprezentował kilka walorów, z których można być zadowolonym. Spokojne wyprowadzanie piłki, nawet pod presingiem rywali, bardzo dokładne dalekie podania i spokój z tyłu. Co więcej jest kapitalnym uzupełnieniem dla obecnej w kadrze młodzieży i ta może od niego czerpać garściami.

Szybki debiut i dobry występ 

Tarasovs to znany w Polsce zawodnik. Uznana ekstraklasowa marka. Piłkarz, który do naszego kraju trafił po raz pierwszy w 2014 roku, przychodząc do Jagielloni Białystok. Grał jeszcze w Śląsku Wrocław, w Turcji, na Cyprze. Uzbierał 93 występy w najwyższej klasie rozrywkowej nad Wisłą, występował w europejskich pucharach i z powodzeniem reprezentował Łotwę w rozgrywkach międzynarodowych. Ostatnio karierę kontynuował w Szwecji, jednak zdecydował się na powrót i wzmocnił nasz zespół.

Na pierwszy mecz w „biało-błękitno-niebieskich” barwach nie musiał czekać zbyt długo, bo rozegrał go w Siedlcach, przeciwko tamtejszej Pogoni i zaprezentował się - jak cała drużyna - bardzo dobrze. Oczywiście to dopiero pierwsza oficjalna gra tego zawodnika, ale biorąc pod uwagę jak Igors wyglądał na tle silnego przeciwnika i ogranych, jednych z lepszych w 2 lidze rywali, napawa optymizmem.

Statystyki Igorsa Tarasovsa z meczu z Pogonią Siedlce: 

• 90% skuteczności podań,

• 80% skuteczności długich piłek,

• 55% wygranych pojedynków,

• 57% wygranych pojedynków defensywnych,

• 50% wygranych główek,

• 6 przechwytów.

 

Wstecz