Hutnik nominowany do XX Nagród SPORTBIZ Awards!

Rok 2024 przynosi same dobre wieści! Nasz klub został dostrzeżony i nominowany w konkursie XX Nagród SPORTBIZ Awards w kategorii CSR w sporcie (inicjatywy skupiające się na społecznej odpowiedzialności). Wyróżniony został - po raz kolejny - Wyjątkowy Mecz, czyli spotkanie zespołów złożonych z zawodników pierwszej ekipy Hutnika oraz osób z zespołem Downa (21.03.2023).

"Duma Nowej Huty" od zawsze stara wspierać się społeczność czy różnego rodzaju inicjatywy, niekiedy sami włączamy się w akcje służące szczytnym celom - jesteśmy klubem ludzi i naszych kibiców. Rok temu, w czasie kolejnego jubileuszu istnienia "HKS-u" zorganizowaliśmy Wyjątkowy Mecz (z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa) który przypadł dokładnie na 21 marca. W omawianym spotkaniu na boisko wybiegły ekipy złożone z 2-ligowych piłkarzy, a także osób z zespołem Downa, podopiecznych Stowarzyszenia Tęcza i PSONI w Zawoi.

- Z jednej strony świętowaliśmy urodziny naszego klubu, a z drugiej udało nam się zrobić coś pozytywnego. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat zespołu Downa i solidaryzowanie się z tymi osobami i ich rodzinami - mówł wówczas prezes Artur Trębacz.

Dziś pragniemy poinformować, że ten manifest nie przeszedł bez echa i po raz kolejny został zauważony. Dostaliśmy nominację w prestiżowym konkursie XX Nagród SPORTBIZ Awards w kategorii CSR, z czego jesteśmy naprawdę dumi, a dodatkowo jest to dla nas sporą motywacją do dalszego i jeszcze lepszego działania.

"Nagroda CSR w Sporcie wyróżnia innowacyjne inicjatywy podejmowane przez sportowe organizacje i firmy, które wykraczają poza cele biznesowe, skupiając się na społecznej odpowiedzialności. Kandydaci do odebrania tej Nagrody wprowadzają pozytywne zmiany, angażując społeczność lokalną, promując edukację, zdrowie, dbając o środowisko czy walkę z nierównościami. Znaczący wpływ społeczny i długoterminowe zaangażowanie są tu kluczowymi kryteriami oceny" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie konkursu.

Finałową trójkę w tej kategorii wyłoni Kapituła, a zwycięzców będziemy mogli poznać 9 kwietnia podczas uroczystej Gali SPORTBIZ Awards.

Wstecz