Hutnik kontra lider wiosny

Polonii Bytom nikomu nie trzeba przedstawiać. To niezwykle zasłużony klub, który powoli wraca z ligowego niebytu. Można śmiało stwierdzić, że pomimo niemrawego startu, wiosna należy do nich - ostatni raz przegrali w listopadzie, a bilans pozostałych meczów od tego czasu to siedem wygranych i siedem remisów. Gdyby pod uwagę brać tylko ostatnie 15 meczów, Polonia byłaby liderem tabeli. Wciąż jednak to my jesteśmy wyżej, wyprzedzamy bytomian o punkt. Mecz ma ogromne znaczenie dla obu ekip, liczymy więc na sporą dawkę emocji.

Ciężko dokładnie stwierdzić, kiedy Polonia powstała. Stowarzyszenie sportowe o tej nazwie istniało w latach 1920-22, kiedy jeszcze Bytom znajdował się w granicach Niemiec. Po przyłączeniu Bytomia do Polski postanowiono reaktywować klub pod nazwą Polonia, ale przyjmując barwy Pogoni Lwów.

Największy sukces Polonii jest jednocześnie jednym z największych sukcesów polskich klubów w ogóle. Polonia jest bowiem jedynym polskim klubem, który triumfował w europejskich pucharach. W 1965 r. piłkarze z Bytomia zdobyli Puchar Intertoto, zwany wówczas Pucharem Karla Rappana.

Polonia to dwukrotny mistrz Polski, tytuły wywalczyli w latach 1954 i 1962. Tyle samo razy zdobywali brązowy medal, czterokrotnie zaś kończyli sezon na drugim miejscu.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Sebastian Tarnowski z Wrocławia, a na liniach pomagać mu będą Jakub Szkutnik i Paweł Jałowiec. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Kamil Zator.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna w Internecie: na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

30. kolejka 2.Ligi

Hutnik Kraków - Polonia Bytom

27.04.2024 (sobota) godzina 14:00

Stadion Miejski Hutnik Kraków, ul. Tadeusza Ptaszyckiego 4, Kraków

Obsada sędziowska: Sebastian Tarnowski (sędzia główny), Jakub Szkutnik i Paweł Jałowiec (sędziowie asystenci) i Kamil Zator (sędzia techniczny).

Wstecz