Hutniczy kalejdoskop 2023/2024

Sezon 2023/2024 przyniósł wiele fajnych, radosnych momentów, dostarczył emocji, a podczas jego trwania pojawiło się sporo ciekawych inicjatyw. Zespół zajął 8. miejsce w lidze, wystartowaliśmy na przykład z „Ekipą Hutnika”, na naszych obiektach odbył się duży turniej, „Cognor Cup”, a podczas ostatniego meczu kibice zorganizowali „Hutniczy Dzień Dziecka”. Poniżej przypominamy te najciekawsze akcje i wydarzenia!

Trzy spektakle

Hutnik Kraków 4-1 Polonia Bytom

Zdecydowane i wysokie zwycięstwo “Chłopców Hutników”, pokazali klasę. Na własnym boisku prowadzili czterema bramkami jeszcze przed upływem 60 minuty spotkania. Ten mecz dał dużo pewności siebie drużynie, a kibice zgromadzeni na „Suchych Stawach” obejrzeli świetną grę.

Hutnik Kraków 4-1 ŁKS II

Wynik podobny do tego wyżej. Świetnie wykonana robota. Wygrana z ówczesnym wiceliderem pokazała na co stać drużynę z Nowej Huty. Dynamiczne akcje, wysoki pressing, dużo bramek i głód zwycięstwa jawiący się w oczach naszych graczy. Prawdziwy spektakl w wykonaniu drużyny .

Hutnik Kraków 2-1 KKS Kalisz

Zwycięstwo z liderem to nie lada wyczyn, a dokonali tego przed naszą publicznością zawodnicy Hutnika. Trudny i wyrównany mecz, ostatecznie rozstrzygnięty dzięki bramce Patryka Kielisia w 52 minucie, dodał naszym piłkarzom skrzydeł i nadziei na dobre zakończenie sezonu.

PatrykKieliśKKSKalisz

Rekord Krzysztofa Świątka

19 marca 2024 roku Krzysztof Świątek z 464 oficjalnymi meczami w barwach drużyny Hutnika, stał się absolutnym rekordzistą pod względem liczby oficjalnych występów w historii klubu. Wyprzedził Leszka Walankiewicza, który rozegrał 463 spotkań dla drużyny z “Suchych Stawów”.

“Święty” to legenda, wychowanek, rekordzista. Dziś już wiemy, że wraz z końcem sezonu na zawsze pożegnał się z “Biało-błękitno-niebieskimi”, finalnie zawieszając buty na kołku.

Przedstawienie koncepcji modernizacji stadionu

Dokładnie 21 marca na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zaprezentowana została koncepcja modernizacji stadionu przy ulicy Ptaszyckiego, która zakłada powstanie funkcjonalnego, nowoczesnego i spełniającego wszystkie normy obiektu! W konferencji udział wzięli Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal, Prezes Hutnika Artur Trębacz oraz kapitan drużyny Krzysztof Świątek. Termin konferencji nie był przypadkowy bowiem to właśnie wówczas wypadały 74. urodziny naszego klubu.

Ekipa Hutnika

Nasz klub wystartował z nową akcją dla dzieci i młodzieży, dzięki której zorganizowane grupy minimum 10 osób mogły zdobyć darmowe wejściówki na mecze. To świetna inicjatywa, która ma na celu spełnienie marzeń wielu młodych ludzi, oraz poszerzanie silniej relacji klubu z kibicami.

Chodź na HaKaEssa!

Młodzież ze szkół podstawowych zbierając się przed meczem ma możliwość zagrania w piłkę na boisku bocznym oraz spotkania się z zawodnikami. Młodzież ma okazje aby poczuć smak murawy, spotkać się i spędzić trochę czasu ze swoimi ulubionymi piłkarzami oraz dopingować z całych sił ekipę z Nowej Huty w trakcie spotkań ligowych. Co więcej partnerem akcji jest pizzeria „Don Roberto”, która zawsze serwuje smakołyki!

Chod%C5%BA%20na%20Hakaesa

Cognor Cup

Pierwsza edycja tego organizowanego przez naszą akademię wydarzenia odbyła się 11 oraz 12 maja na “Suchych Stawach”, przyciągając nie małą publikę, która oczekiwała świetnych i emocjonalnych rozstrzygnięć. Chłopcy i dziewczęta mogli mierzyć się ze sobą, poczuć smak rywalizacji i konkurencji. Zespoły U11 stanęły naprzeciw siebie w wymagającym turnieju, a cenne doświadczenie, które zaprocentuje w  dalszej futbolowej karierze.

Wszystkie wyniki i tabele turnieju dostępne w tym miejscu: KLIK.

CognorCup

Hutniczy Dzień Dziecka

To specjalne wydarzenie organizowane przez kibiców pokazuje, jak wielką inicjatywą wykazują się sympatycy naszego klubu. Zabawa i kontakt z rówieśnikami to najlepsze co można doświadczyć w tak młodym wieku. Najmłodsi mogli również poznać klub od środka, oraz wziąć udział w kilku sportowych atrakcjach. Zabawy, świetnie spędzony czas, rodzinna atmosfera oraz uśmiech na twarzach młodych kibiców Hutnika to coś wspaniałego.

Wstecz