Hutnicza statystyka - sprawdzamy!

Polot, fantazja, kreatywność, narzucanie tempa, skuteczność, ambicja – to charakterystyczne dla naszego zespołu cechy, którymi imponuje i wyróżnia się w drugoligowych rozgrywkach. Hutnik potrafi i wie jak prowadzić grę, zmienić szybkość, rozgrywać kombinacyjnie czy szukać nieszablonowych rozwiązań prowadzących do stwarzania zagrożenia pod bramką przeciwnika. Jak to wszystko przekłada się na liczby?

W tabeli 2. Ligi zajmujemy obecnie 5. miejsce, drużyna prowadzona przez trenera Macieja Musiała jest w gazie, prezentuje bardzo dobrą grę, konsekwentnie pracuje i notuje kapitalne wyniki.

Hutnicze statystyki

W drugoligowej stawce jesteśmy drużyną najdłużej utrzymującą się przy piłce, aż 55,2% czasu gry posiadamy futbolówkę, narzucając rywalom własny styl i dążąc do celu, jakim jest oczywiście zdobywanie bramek. Szybka, krakowska gra to nasz znak rozpoznawczy i coś co podoba się kibicom i ekspertom. Ciężka praca wykonywana przez zespół na treningach przynosi efekty i jest to coraz mocniej widoczne w poszczególnych spotkaniach.

To my staramy się rozgrywać i robimy to do bólu skutecznie, bo jesteśmy ekipą tracącą posiadanie najmniej w lidze – tylko 2967 razy. Dalej? Znajdujemy się w gronie TOP 5 uwzględniając liczbę podań. Chłopcy Hutnicy konstruują akcje spokojnie i mądrze, wymienili jak dotąd 11993 piłek, co tylko potwierdza wcześniejsze informacje. Co więcej liderujemy, jeżeli popatrzymy na wykonywanie kluczowych podań, mamy ich łącznie 101, wyprzedzamy Kotwicę Kołobrzeg czy Pogoń Siedlce, a zawodnikiem, który ma ich na koncie najwięcej jest Deniss Rakels (aż 20).

Dru%C5%BCyna (1)

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Oddaliśmy 369 strzałów, z których padły 43 bramki (lepsze są jedynie 4 drużyny w rozgrywkach) – prym wiedzie Marcin Wróbel (54 próby zaskoczenia bramkarzy przeciwnika, w tym naturalnie pamiętna, ładnie wyglądająca „przewrotka”).

Gramy widowiskowo. Mecze naszej drużyny, mogą podobać się nawet postronnym obserwatorom, a zawodnicy pod batutą Macieja Musiała prezentują bardzo przyjemny futbol, chociażby stosunkowo często dryblując – zaliczyli 774 pojedynków 1 na 1 z czego zwycięsko wyszli z około 50% z nich. Bywały takie spotkania, jak choćby z Sandecją Nowy Sącz, za które słowa ogromnego uznania należą się formacji defensywnej, bo ta kapitalnie się rozumie i nie pozwala rywalom na zbyt wiele – łącznie wygrywając prawie 60% pojedynków w obronie.

Jedyne co w tym momencie ciśnie się na usta to: brawo drużyna, dziękujemy!

Liderujemy w klasyfikacji Pro Junior System

Jak wiecie od pewnego już czasu na różnych szczeblach rozgrywkowych obowiązuje wprowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej Pro Junior System, który w dużym skrócie ma na celu podnoszenie jakości szkolenia piłkarskiego oraz premiowanie klubów dających najwięcej szans młodym piłkarzom. Polega on na przyznawaniu punktów za występy młodzieżowców, a nagrodą dla najlepszych pod tym względem jest gratyfikacja finansowa, proporcjonalna do miejsca zajętego w końcowej klasyfikacji.

Do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze kilka kolejek, ale na obecnym etapie sezonu jesteśmy liderem, zgromadziliśmy 11793 punkty i wyprzedzamy Olimpię Elbląg, KKS Kalisz czy Pogoń Siedlce. Jakub Marcinkowski, Krystian Lelek, Kamil Głogowski, Daniel Hoyo-Kowalski czy Filip Jania to zawodnicy punktujący najczęściej, a przecież w kolejce ustawieni są już kolejni, tacy jak Karol Szablowski czy Anthony Ikwuka.

KamilG%C5%82ogowski

Hutnik od dawna już słynie z wybitnej młodzieży, akademia ciągle się rozwija, nasi juniorzy potrafią wygrywać z seniorami i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Czekamy zatem na kolejne, utalentowane pokolenia!

Kiedy ma się w pamięci 2010 rok, ciężkie czasy i widzi się miejsce, w jakim znajduje się nasz klub obecnie można napawać się dumą. Fantastyczna praca wielu oddanych Hutnikowi ludzi, ich pasja i zaangażowanie przynosi olbrzymie korzyści. I oby tak dalej!

***

Jeżeli jesteście spragnieni piłkarskich emocji i już nie możecie doczekać się kolejnego spotkania na „Suchych Stawach” to przypominamy o tym, że można nabywać wejściówki na mecz z Lechem II.

Bilety zakupić można stacjonarnie w sklepie Risum Sport od poniedziałku 6 maja (ulica Ptaszyckiego 4 w godzinach pon.-pt. 10-18 i sob. 10-13) do soboty 11 maja włącznie. Przez cały ten czas dostępne będą również online na stronie bilety.hutnikkrakow.com.

 

Wstecz