Hitowe spotkanie na trudnym terenie

W programie meczowym domowego meczu z Chojniczanką w poprzedniej rundzie pisaliśmy, że "drużyna z Grodu Tura musi się ostro wziąć do roboty". No i się wziął - podczas poprzedniego meczu znajdowała się w dole tabeli, teraz jest na w miarę stabilnym czwartym miejscu.

Chojniczanka powstała w 10 marca 1930 roku. Drużyna od razu została zarejestrowana w PZPN i zgłoszona do rozgrywek Klasy B, ówczesnego odpowiednika II ligi, gdzie rywalizowali m.in. z Bałtykiem Gdynia. Choć Chojniczanka nigdy nie zagrała na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek ligowych, to osiągali niemałe, patrząc na wielkość klubu, sukcesy w Pucharze Polski. W 1971 roku rywalizowali jak równy z równym z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec, a 10 lat później przegrali jednym golem z najeżonym gwiazdami Widzewem. W sezonach 2015/16, 2017/18 i 2020/2021 dochodzili do ćwierćfinału tych rozgrywek. W sezonie 2017/18 byli najbliżej awansu do Ekstraklasy w historii - zajęli 3. miejsce w I lidze, dwa punkty za miejscem dającym awans.

Stadion Chojniczanki jest unikatem w skali kraju. Klub występuje nad nim praktycznie od początku swojej historii. Boisko bezpośrednio przylega do chojnickiego starego miasta, a z wieży prasowej widać piękną panoramę rynku. Jest to stadion wielofunkcyjny, wokół murawy wybudowano nowoczesną bieżnię lekkoatletyczną. 

Jeśli wygramy, to zrównamy się punktami. Czwarta Chojniczanka ma 41 punktów, my jesteśmy na ósmym miejscu z 38 "oczkami".

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Mateusz Jenda z Warszawy, a na liniach pomagać mu będą Andrzej Jerszewski i Błażej Granat. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Radosław Trochimiuk. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna w telewizji na kanale TVP Sport, a także w Internecie: na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

28. kolejka 2.Ligi

Chojniczanka Chojnice - Hutnik Kraków

13.04.2024 (sobota) godzina 19:00

Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12, Chojnice

Obsada sędziowska: Mateusz Jenda (sędzia główny), Andrzej Jerszewski, Błażej Granat (sędziowie asystenci) i Radosław Trochimiuk (sędzia techniczny).

Wstecz