Gra kontrolna (4): Sparingowa porażka na Wieczystej

Trzecia gra kontrolna w mijającym tygodniu za nami. Po remisie z beniaminkiem Ekstraklasy Ruchem Chorzów oraz wczorajszej porażce z Siarką Tarnobrzeg tym razem Hutnicy zmierzyli się na wyjeździe z Wieczystą Kraków. W piątkowym i sobotnim meczu miał okazję zaprezentować się jedynie młody Karol Szablowski, który wczoraj zagrał w wyjściowej jedenastce a dziś wszedł w końcówce spotkania. Pozostali zawodnicy, których wczoraj mogliśmy oglądać na Suchych Stawach w dniu dzisiejszym nie pojawili się na placu gry. Na ławce rezerwowych byli za to testowani w dniu wczorajszym Kamil Bentkowski i Bartłomiej Fojt.

Pierwsza połowa meczu toczyła się pod dyktando rywali czego potwierdzeniem były dwie zdobyte bramki przez Wieczystą. Pierwszą zdobył sprowadzony z Legii Warszawa Kiedrowicz, a drugą z rzutu karnego dołożył Torres. W drugiej połowie gospodarze wystawili zupełnie nową jedenastkę, a w Hutniku nastąpiły cztery zmiany. Wraz ze zmianami obraz gry odwrócił się o 180 stopni. Stroną dominującą stała się Duma Nowej Huty, lecz niestety nie przełożyło się to na zmianę rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Przed nami jeszcze jedna gra kontrolna. Za tydzień zmierzymy się ze Stalą Rzeszów w Woli Chorzelowskiej. Zmagania ligowe rozpoczniemy meczem ze Skrą Częstochowa 22 lipca o godzinie 17 na Suchych Stawach.

Wieczysta Kraków - Hutnik Kraków 2:0 (2:0)

bramki: Kiedrowicz, Torres

Hutnik: Kaczorowski - Wenger, Kubowicz, Marcinkowski, Drąg (Ikwuka), Zawadzki (Szablowski), Chmiel (Kieliś), Jania, Świątek (Rakels), Budziński, Lelek (Wróbel)

Wstecz