Gra kontrolna (2): Z beniaminkiem Ekstraklasy na remis

Za nami druga gra kontrolna przed sezonem 2023/24. Hutnicy na wyjeździe zmierzyli się z beniaminkiem Ekstraklasy Ruchem Chorzów. Mecz rozgrywany był w upalnych warunkach na bocznym boisku przy ulicy Cichej. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a po przerwie oglądnęliśmy po jednym golu dla obu zespołów. Najpierw Tomasz Foszmańczyk dobił strzał odbity od słupka, a później Dawid Kubowicz wykończył stały fragment gry egzekwowany przez nasz zespół.

Sztab szkoleniowy sprawdzał w drugiej połowie bramkarza Jakuba Osobińskiego (Ruch Chorzów). Jest to obecnie jedyny testowany zawodnik w drużynie Hutnika.

W tym tygodniu Hutnik rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. W piątek zmierzy się na Ptaszyckiego z Siarką Tarnobrzeg o godzinie 17:00, a następnie w sobotę o godzinie 11:00 zagra na wyjeździe z Wieczystą Kraków. Piątkowe spotkanie na Suchych Stawach będzie otwarte dla kibiców.

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:1 (0:0)

bramki: Tomasz Foszmańczyk - Dawid Kubowicz

I połowa: Kaczorowski - Jania, Marcinkowski, Wenger, Kubowicz, Kieliś, Drąg, Zawadzki, Ikwuka, Budziński, Wróbel

II połowa: Kaczorowski (Osobiński) - Chmiel, Marcinkowski, Wenger, Kubowicz, Kieliś (M. Głogowski), Drąg, Zawadzki (Szablowski), Świątek, Rakels, Lelek

Sędziował: Piotr Lasyk.