Gra kontrolna (1): GKS Katowice pokonał Hutnika w pierwszym sparingu

Za nami pierwsza gra kontrolna przed nowym sezonem. Zawodnicy Hutnika wprost ze zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim udali się do Katowic, gdzie zmierzyli się z tamtejszym GKS. Górą w meczu okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1. Jedyną bramkę dla Dumy Nowej Huty zdobył na początku drugiej połowy Marcin Wróbel.

Trener Bartłomiej Bobla w przeciągu całego meczu dał okazję zaprezentować się aż 23 zawodnikom. Pierwszą i drugą połowę rozpoczynały zupełnie inne jedenastki. Na boisku pojawili się między innymi sprawdzani bramkarze: Wiktor Kaczorowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Jan Szpaderski (MKS Kluczbork). Ponadto wystąpili również Bartosz Łuczak (Piast Gliwice) oraz Kamil Palasz (Odra Wodzisław).

GKS Katowice - Hutnik Kraków 3:1 (1:0)

bramki: Oskar Repka 35, Alan Bród 84, Kacper Pietrzyk 90 - Marcin Wróbel 47

I połowa: Kaczorowski - Marcinkowski, Wenger, Nowakowski, Drąg, Szablowski, Kieliś, Jania, Budziński, Rakels, Lelek

II połowa: Szpaderski - Palasz (84' Filipczyk), Kubowicz, Hoyo Kowalski, M. Głogowski, Zawadzki, Łuczak, Chmiel, Ikwuka, Świątek, Wróbel