Górale górą

Trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu Chłopcy Hutnicy zakończyli wyjazdową potyczką z drużyną Podbeskidzia. W Bielsku-Białej mecz zakończył się zwycięstwem pierwszoligowych rywali 5:2.

W słonecznych, lecz mroźnych, warunkach odbyła się druga gra kontrolna Hutnika. Pierwsza połowa rozpoczęła się pod dyktando naszej drużyny, co przypieczętowane zostało dwoma zdobytymi bramkami. Najpierw Krystian Lelek pokonał Krzepisza po tym jak  urwał się obrońcom, którym pozostało jedynie obserwować jego plecy. Zaledwie 3 minuty później prowadzenie strzałem głową podwyższył Miłosz Drąg doskonale obsłużony podaniem przez Denissa Rakelsa. Tym samym mieliśmy okazję oglądać doskonały początek, gdzie kolejne podania i dynamiczne akcje Hutników mogły cieszyć oko. Jednak od 20 minuty meczu to już pierwszoligowcy zaczęli zdobywać przewagę i aż pięciokrotnie pokonali Wiktora Kaczorowskiego i Bartka Fojta.

W pierwszej połowie w drużynie Hutnika wystąpił sprawdzany w ostatnich dniach Jonathan Ruque, który w barwach Annecy rywalizował dotychczas na trzecim poziomie we Francji oraz zaliczył 3 występy w Ligue 2. Francuski obrońca zakończył swoje testy i wiosną nie zobaczymy go na Suchych Stawach.

Kolejna gra kontrolna już w sobotę 27 stycznia. Na Suchych Stawach podejmować będziemy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Początek spotkania o godzinie 11.

Skład:
Kaczorowski - Marcinkowski, Nowakowski, Drąg, Ruque - Rakels, Budziński, Świątek, Zawadzki, Chmiel - Lelek
W drugiej połowie wystąpili również: M.Głogowski, Fojt, Szablowski, Jania, Stodulski.