Głosuj na Hutnika w plebiscycie!

W tegorocznym plebiscycie organizatorzy wręczą nagrody w ośmiu kategoriach. Kandydaci zostali wybrani spośród wszystkich lig nieamatorskich, czyli pierwszych czterech poziomów rozgrywkowych. Stąd też będzie można głosować na zawodników i trenerów z Ekstraklasy aż do trzeciej ligi.

W 28. edycji plebiscytu pojawili się również nominowani z nowohuckiej drużyny:

PIŁKARZ ROKU:

Kacper Andrzejewski (Hutnik)"obrońca, ur. w 2001 r. W juniorach występował w Górniku Konin i Lechu Poznań. Podstawowy zawodnik zespołu z Suchych Stawów. W 2022 r. zaliczył 26 występów i strzelił 1 gola"

Krzysztof Świątek (Hutnik) – "pomocnik, ur. w 1987 r. Wychowanek, ikona i kapitan zespołu z Nowej Huty. W 2022 r. zagrał we wszystkich możliwych meczach – zdobył 15 bramek, w tym 11 jesienią"

MŁODZIEŻOWIEC ROKU:

Kacper Szewczyk (Hutnik)"bramkarz, ur. w 2003 r. Mimo tylko 19 lat ma już bogate CV. Zaczynał w Góralach Nowy Targ, skąd trafił do AS-u Progres, a później do Hutnika i Wisły, w której był podstawowym bramkarzem w juniorach. Jesienią wrócił do Hutnika i stał się podstawowym graczem drugoligowca"

W plebiscycie znalazł się również Paweł Byrski, który zawalczy o statuetkę Trenera Wychowawcę Młodzieży. Statuetka ta będzie jedną z kilku, które nie wezmą udziału w konkursie na podstawie głosów internautów, lecz grona ekspertów. 

TRENER WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY: 

Paweł Byrski (Hutnik) – "z zespołem U-17 uzyskał awans do CLJ i utrzymał ją w rozgrywkach (trzecie miejsce). Jesienią zespół juniorów starszych triumfował w lidze wojewódzkiej i awansował do strefy makroregionalnej. Najlepsi wychowankowie trenera Byrskiego awansowali do drugoligowych seniorów, a Marcin Miechówka zdążył już strzelić gola"

Wszystkich kibiców i sympatyków Hutnika zachęcamy do oddawania głosów na naszych reprezentantów, którzy w 2022 odznaczyli się szczególnym zaangażowaniem w wyniki sportowe naszego klubu. Wasze głosy możecie oddawać do 31 Stycznia do godziny 23:59. Liczymy na Wasze wsparcie! 

Link do plebiscytu znajdziecie tutaj.

Wstecz