Finał Plebiscytu MZPN. Hutnicy wyróżnieni!

XXIX Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski w 2023 roku rozstrzygnięty. Największym zwycięzcą okazała się Puszcza Niepołomice, która zgarnęła nagrody w dwóch z trzech najważniejszych kategorii. Trenerem roku wybrano Tomasza Tułacza, a młodzieżowcem roku został Oliwier Zych. W koronnej kategorii triumfował Angel Rodado z Wisły Kraków. Co dla nas najważniejsze, w czołowej dziesiątce tejże znalazło się miejsce dla dwóch Hutników!

Patryk Kieliś zajął siódme miejsce, a Krzysztof Świątek dziesiąte. Obydwaj otrzymali pamiątkową nagrodę i zapozowali do wspólnego zdjęcia. Na gali wspomniano także legendy krakowskiego środowiska piłkarskiego, które odeszły od nas w zeszłym roku - Ryszarda Niemca i prof. Janusza Filipiaka. Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun przypomniał natomiast, że to Kraków jest kolebką polskiej piłki nożnej. - Już w 1886 roku, a ten fakt jest mało wspominany, doktor Henryk Jordan przywiózł tu z Niemiec pierwszą piłkę. Kraków jest aktualnie jedynym miastem w Polsce, który ma drużyny we wszystkich ligach, czyli na każdym poziomie rozgrywkowym od ekstraklasy do klasy B. To jest ewenement i możemy się tym chwalić i chlubić - mówił prezes.

Podsumowując statystyki poprzednich edycji plebiscytu prezes Kołtun przypomniał postać pierwszego laureata i naszego ówczesnego piłkarza, Krzysztofa Bukalskiego, który był obecny na sali podczas ceremonii wręczania nagród. 

Pełne wyniki plebiscytu

Piłkarz roku 2023

1. Ángel Rodado (Wisła Kraków)
2. Artur Crăciun (Puszcza Niepołomice)
3. Michał Rakoczy (Cracovia)
4. Dawid Dynarek (Wiślanie Jaśkowice)
5. Piotr Łazarz (Unia Tarnów)
6. Wiktor Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
7. Patryk Kieliś (Hutnik Kraków)
8. Artur Siemaszko (Puszcza Niepołomice)
9. Benjamin Källman (Cracovia)
10. Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków)

Trener roku 2023

1. Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice)
2. Jacek Zieliński (Cracovia)
3. Radosław Sobolewski (Wisła Kraków)
4. Łukasz Skrzyński (Wiślanie Jaśkowice)
5. Radosław Jacek (Unia Tarnów)

Młodzieżowiec roku 2023

1. Oliwier Zych (Puszcza Niepołomice)
2. Kacper Duda (Wisła Kraków)
3. Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków)

Wstecz