eWinner II liga (9): I znowu to samo.

Dziś na stadionie przy Rydlówce Hutnik zmierzył się w 9. kolejce eWinner II ligi z Garbarnią Kraków. Podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza ulegli w derbach "Brązowym" 2-4.

Po raz kolejny już w tym sezonie Hutnikom przydarzył się falstart. Zanim na dobre zawody się rozpoczęły Biało-Błękitno-Niebiescy zmuszeni byli do odrabiania kilkubramowej straty. Dziś po kwadransie przegrywali 0-2, po bramkach Żaka i Purchli. Kontaktowego gola dla Dumy Nowej Huty w 28 minucie uzyskał obchodzący dziś urodziny Patryk Serafin. Mimo to na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Trzecią bramkę dla "Garbarzy", a swoją drugą w tym meczu zdobył Żak. Po zmianie stron Hutnicy próbowali odwrócić losy meczu, jednak nie wiele z tego wychodziło. Tak było do 60 minuty kiedy to zawody zostały na 15 minut przerwane. Stało się tak za sprawą indolencji trójki sędziowskiej która doprowadziła do wrzenia na jednej z trybun. Po czym liniowy nie trzymający ciśnienia derbów salwował się ucieczką nie wiedząc czemu. Po tej przerwie nasi piłkarze zaatakowali ze zdwojonym impetem. W skutek tego, w szóstej doliczonej minucie Mark Assinor ponownie wlał nadzieję w serca kibiców Dumy Nowej Huty. Chwile później napastnik rodem z Ghany powinien doprowadzić do remisu, jednak ani za pierwszym, ani za drugim razem nie trafił w wyśmienitej sytuacji w bramkę. Niedługo później ziściło się stare piłkarskie powiedzenie że "niewykorzystane sytuacje się mszczą". W 99 minucie gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo, a do bramki trafił Pranica.

W następnej serii gier Hutnik podejmie na Suchych Stawach Olimpię Elbląg. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 10 września o godzinie 16.