eWinner II liga (8): Bez przełamania.

Dziś na Suchych Stawach Hutnik w 8. kolejce eWinner II ligi podejmował Polonię Warszawa. Podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza nie zdołali się przełamać i ulegli beniaminkowi 1-4.

Goście z Warszawy szybo ułożyli sobie dzisiejsze spotkanie i już po 11 minutach prowadzili dwoma bramkami. Prowadzenie dla Polonii uzyskał Fadecki, na 2-0 podwyższył Kowalski-Haberek. Hutnicy próbowali się odgryźć Polonistom jednak strzały Jacaka i Kielisia trafiły jedynie w obramowanie bramki strzeżonej przez Lemanowicza. Co nie udało się Hutnikom, po raz trzeci w pierwszej połowie udało się zawodnikom ze stolicy, tym razem na listę strzelców wpisał się Fidziukiewicz. Zaraz po zmianie stron świetnej sytuacji nie wykorzystał Miłosz Drąg, a chwilę później było już 0-4. Drugiego gola w tym meczu dla Polonii strzelił Fadecki, który wykorzystał rzut karny. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku Biało-Błękitno-Niebiescy walczyli choćby o honorowe trafienie. Sztuka ta im się udała na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Swoją siódmą bramkę w bieżących rozgrywkach zdobył kapitan Dumy Nowej Huty Krzysztof Świątek.

W następnej serii gier Hutnicy zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Derbowe zawody odbędą się w sobotę 3 września o godzinie 16.

eWinner II liga (8. kolejka)

Hutnik Kraków - Polonia Warszawa 1-4 (0-3)

5' Fadecki

11' Kowalski-Haberek