eWinner II liga (4): Połowa to za mało.

Piłkarze Hutnika przegrali w 4. kolejce eWinner II ligi z Motorem w Lublinie 0-3.

Pierwsza część spotkania na Arenie Lublin zakończyła się bezbramkowym rezultatem. Podopieczni Szymona Szydełki zaprezentowali się w niej całkiem nieźle. Nie dali rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Sami kilkukrotnie po przejęciach piłki na połowie rywala mogli zaskoczyć Motor. Jednak w decydujących momentach brakowało, a to zdecydowania, innym razem precyzji i z akcji w finalnym rozrachunku wynikało niewiele. Po zmianie stron nastąpił kwadrans który wstrząsnął Hutnikiem. Zaraz po przerwie, bo już w 47 minucie miejscowi objęli prowadzenie. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym, piłka z prawej flanki poszybowała w pole karne Hutnika, gdzie bez najmniejszych problemów Fidziukiewicz posłał ją głową do bramki Bartłomieja Frasika. Cztery minuty później było już 2-0 dla Motoru. Nie porozumienie w szeregach Hutnika wykorzystał Ceglarz, po czym ładnym, mierzonym strzałem z 18m. pokonał Frasika. Po upływie kolejnych ośmiu minut padła trzecia bramka dla gospodarzy. Tym razem po zagraniu z cornera najwyżej wyskoczył Błyszko trafiając z "głowy" na 3-0. Hutnicy próbowali uzyskać choćby honorowe trafienie, ale sztuka ta się im nie udała.

W następnej kolejce Hutnik podejmie na Suchych Stawach GKS Bełchatów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 21 sierpnia, o godzinie 17.

eWinner II liga (4. kolejka)

Motor Lublin - Hutnik Kraków 3-0 (1-0)

47' Fidziukiewicz

52' Ceglarz

51' Błyszko

Motor: 87. Seweryn Kiełpin - 27. Piotr Kusiński (85, 76. Cezary Polak), 4. Wojciech Błyszko, 91. Ariel Wawszczyk, 3. Kamil Rozmus - 33. Vitinho (69, 17. Filip Wójcik), 6. Tomasz Swędrowski, 80. Sebastian Rak (46, 20. Damian Sędzikowski), 77. Piotr Ceglarz, 45. Adam Ryczkowski (86, 14. Maksymilian Cichocki) - 8. Michał Fidziukiewicz (73, 7. Maciej Firlej)

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik - 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk, 4. Łukasz Kędziora (73, 45. Daniel Hoyo-Kowalski) - 15. Bartosz Tetych (66, 17. Michał Stasz), 2. Tomasz Jaklik (66, 11. Dominik Zawadzki), 5. Miłosz Drąg (66, 20. Mateusz Gajda), 7. Krzysztof Świątek, 10. Abdallah Hafez, 13. Piotr Zmorzyński - 28. Michał Kitliński (73, 8. Kamil Sobala)

żółte kartki: Wawszczyk, Błyszko, Wójcik - Drąg, Świątek, Kitliński, Stasz, Gajda

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)