eWinner II liga (36): Kropka nad i postawiona

Hutnik pokonał wczoraj w Rzeszowie miejscową Stal 3-2, stawiając tym samym przysłowiową kropkę nad i, pieczętując jednocześnie utrzymanie w rozgrywkach eWinner II ligi.

Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w pierwszej połowie, a Hutnicy za każdym razem niwelowali przewagę bramkową Stali. Obie bramki dla miejscowych strzelił Michalik i obie w podobny sposób, za każdym razem finalizując zagranie z lewej flanki. Na pierwszą bramkę Hutnik odpowiedział po 10 minutach. Z autu na wysokości pola karnego gospodarzy piłkę wyrzucił Tomasz Wojcinowicz, jej lot najpierw przedłużył Sebastian Olszewski, a następnie jeden z zawodników Stali, aż ta dotarła pod nogi Piotra Stawarczyka. "Stawar" mając naprzeciw siebie tylko Kaczorowskiego uderzył po "krótkim" słupku lokując futbolówkę w bramce. Na drugiego gola Biało-Błękitno-Niebiescy odpowiedzieli jeszcze szybciej bo już po 6 minutach. Świetnym prostopadłym podaniem Michał Kitlińskiego uruchomił Olszewski. "Kitek" wpadł w pole karne i na pełnym spokoju posłał piłkę w dalszy róg bramki, nie dając szans na interwencję rzeszowskiemu golkiperowi. Do przerwy 2-2. Po zmianie stron nadal obie drużyny szukały swoich szans na zmianę wyniku. Ta sztuka udała się piłkarzom Dumy Nowej Huty w 80 minucie spotkania. Na połowie gospodarzy piłkę przejął Mateusz Ozimek, podprowadził na 20m. od bramki, po czym płaskim strzałem przy słupku wpakował ją do siatki. Wywołując przy tym szał radości na ławce, a także w sektorze zajmowanym przez kibiców Hutnika. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Po końcowym gwizdku piłkarze wraz z kibicami długo jeszcze fetowali sukces, którym niewątpliwie jest utrzymanie na poziomie drugoligowym.

W ostatnim meczu sezonu Hutnik na Suchych Stawach, w sobotę 5 czerwca podejmie Sokół Ostróda.