eWinner II liga (32): Spadamy.

Wczoraj w Puławach Hutnik zmierzył się w 32 kolejce eWinner II ligi z tamtejszą Wisłą. Stawką tego spotkania było przedłużenie naszych nadziei na pozostanie w gronie drugoligowców. Biało-Błękitno-Niebiescy nie dla rady gospodarzom ulegając 1-4, co przy pozostałych wynikach drużyn zainteresowanych walka o utrzymanie przekreśliło nasze szanse na zachowanie drugoligowego bytu.

Pierwszy cios w tym spotkaniu zadali hutnicy. W 31 minucie po zagraniu z cornera najwięcej przytomności w polu karnym gospodarzy zachował kapitan Hutnika Krzysztof Świątek i bliska wepchnął futbolówkę do siatki. Puławianie dwukrotnie odpowiedzieli tuż przed przerwą. Najpierw w 45 minucie do wyrównania przewrotka doprowadził Paluchowski, następnie w drugiej doliczonej minucie pierwszej części spotkania z rzutu karnego do siatki trafił Bartosiak, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Adriana Basty. Po zmianie stron dwa trafienia dołożył Carlos Daniel i Wisła zwyciężyła ostatecznie 4-1.

Po dwóch latach opuszczamy szeregi eWinner II ligi jednak nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia.

W następnej kolejce podejmiemy na Suchych Stawach zespół Znicza Pruszków. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 14 maja o godzinie 17.

Wisła Puławy - Hutnik Kraków 4-1 (2-1)

31' Świątek

45' Paluchowski

45+2'  Bartosiak

73'  Carlos Daniel

85'  Carlos Daniel

Wisła: 93. Bartłomiej Gradecki - 31. Jan Flak (71, 14. Krystian Bracik), 18. Łukasz Wiech, 91. Ariel Wawszczyk, 27. Dominik Cheba - 80. Dominik Banach (75, 8. Kacper Kondracki), 42. Maciej Kona, 28. Carlos Daniel, 7. Krystian Puton (80, 77. Marcin Ryszka), 10. Bartłomiej Bartosiak (71, 21. Emil Drozdowicz) - 87. Adrian Paluchowski

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik - 17. Adrian Basta, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 19. Adrian Jurkowski, 3. Filip Becht (76, 98. Elorhan) - 12. Krystian Lelek (72, 70. Ilias El Bouh), 10. Miłosz Drąg (65, 28. Michał Kitliński), 77. Kacper Andrzejewski, 11. Dominik Zawadzki (65, 25. Patryk Kieliś), 44. Mateusz Wyjadłowski (65, 16. Sławomir Chmiel) - 7. Krzysztof Świątek

żółte kartki: Banach, Cheba - Zawadzki, Basta, El Bouh, Świątek

sędziował: Dmytro Krywuszkin (Poznań)
widzów: 472

Żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Arkadiusz Leszczyński