eWinner II liga (30): Nie dali się liderowi.

Wczoraj w Rzeszowie piłkarze Hutnika zremisowali w 30. kolejce eWinner II ligi z tamtejszą Stalą 3-3.

Po pierwszej połowie hutnicy przegrywali 1-2, choć pierwsze trafienie w tym meczu zadali właśnie podopieczni Krzysztofa Lipeckiego. W polu karnym gospodarzy faulowany był Sławomir Chmiel, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dominik Zawadzki. Gospodarze odpowiedzieli szybko i po kolejnych 13 minutach prowadzili 2-1. Najpierw Sadłocha trafił z dystansu, a następnie Góra zamkną akcję miejscowych dając im drugą bramkę. W 58 minucie wynik zawodów na 2-2 wyrównał strzałem głową Krzysztof Świątek wykorzystując dośrodkowanie Chmiela. Była to 150 bramka strzelona przez "Świętego" w Biało-Błękitno-Niebieskich barwach.

Po ośmiu minutach gospodarze ponownie objęli prowadzenie, tym razem za sprawą Małeckiego. Jakby tego było mało w 69 minucie za czerwoną kartkę plac gry przedwcześnie musiał opuścić Tomasz Jaklik. Mimo przeciwności losu nasi zawodnicy wyczekiwali swojej szansy na zmianę rezultatu i taką właśnie okazję wykorzystali w minucie 78. Hutnicy przejęli piłkę na swojej połowię i wyszli z szybkim atakiem. Świątek zagrał górną piłkę na pole karne do Zawadzkiego, ten zgrał głową do Krystiana Lelka. Napastnikowi Hutnika nie pozostał już nic innego jak tylko skierować futbolówkę obok interweniującego ex Hutnika broniącego bramki Stali Krystiana Stepniowskiego. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Stal Rzeszów zapewniła sobie awans do 1 ligi, natomiast Duma Nowej Huty dalej walczy o zachowanie drugoligowego bytu.

W następnej kolejce Hutnik podejmie na Suchych Stawach zespół Raduni Stężyca. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 1 maja, o godzinie 17.