eWinner II liga (3): Katastrofa

Piłkarze Hutnika ulegli dziś w 3. kolejce eWinner II ligi na Suchych Stawach Pogoni Siedlce 1-3.

Mecz rozpoczął się od ataków Hutnika. Już w 5 minucie bliski szczęścia był Michał Kitliński, jednak jego strzał z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Pogoni. Następnie mecz się wyrównał, jedna i druga drużyna szukała swych szans, aż do 36 minuty. Wtedy to Krzysztof Świątek ograł jednego z przeciwników, po czym dośrodkował z lewej flanki na 7 metr, wprost na głowę Abdallaha Hafeza. Egipcjanin nie zmarnował okazji główkując celne do bramki Misztala. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron wydawało się iż podopieczni Szymona Szydełki mają grę pod kontrola, mało tego stwarzali sobie kolejne okazję do podwyższenia prowadzenia. Najlepsza zmarnował Kitliński w 56 minucie, kiedy po dokładnym zagraniu Piotra Zmorzyńskiego w dogodnej sytuacji przestrzelił. Po godzinie gry nastąpiła prawdziwa katastrofa. Gra piłkarzy Dumy Nowej Huty się załamała, co 63 min. skutkowało wyrównaniem. Bramkę dla siedlczan zdobył Górski. Na tego gola próbował jeszcze odpowiedzieć kapitan Biało-Błękitno-Niebieskich strzałem zza szesnastki. Strzał Świątka golkiper Pogoni zdołał przerzucić nad poprzeczką swojej bramki. Na 18 minut przed końcem ponownie dał o sobie znać Górski wyprowadzając gości na prowadzenie. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale nie wiele wynikało z ich gry. Wynik spotkania w doliczonym czasie ustalił Damianiuk trafiając po kontrze do pustej bramki.

Kolejny mecz Hutnik rozegra w środę 18 sierpnia w Lublinie. Początek spotkania z Motorem został zaplanowany na godzinę 17:15. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP Sport.