eWinner II liga (27): Zasłużone zwycięstwo.

Wczoraj na Suchych Stawach Hutnik podejmował zespół KKS-u Kalisz. Do czasu pojedynku w 27 kolejce eWinner II ligi hutnicy jeszcze z kaliszanami nie wygrali, ba nawet nie zdobyli bramki. Wczoraj obie te statystyki poprawili. Biało-Błękitno-Niebiescy strzelili dwie bramki i zwyciężyli 2-0.

Mecz w podstawowej jedenastce Hutnika rozpoczęło 7 młodzieżowców. Decyzja sztabu szkoleniowego okazała się słuszna, drużyna w takiej konfiguracji udźwignęła presję, zagrała niezłe zawody i zasłużenie pokonała zespół z Kalisza. Od początku spotkania inicjatywę posiadali hutnicy, którzy od pierwszego gwizdka dążyli do stworzenia zagrożenia przed bramką gości. Sztuka ta udała się w 16 minucie. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Filip Becht, w polu karnym przyjezdnych najwyżej wyskoczył Adrian Jurkowski i strzałem głową wpakował ja do siatki.

Chwile później powinno być 2-0, jednak strzał Krzysztofa Światka zdołał obronić Krakowiak. Goście najlepszą okazje na gola mieli tuz przed przerwa, kiedy to futbolówkę sprzed bramki po strzale Gordillo wybił Daniel Hoyo-Kowalski asekurujący Bartłomieja Frasika. Po zmianie stron kakaesiacy zmuszeni byli do bardziej ofensywnej gry, jednak ich zapędy były w porę "kasowane" przez dobrze broniących hutników. W 69 minucie podopieczni trenera Krzysztofa Lipeckiego przeprowadzili efektowną i efektywną szybką akcję zakończoną bramką na 2-0. Piłkę w środkowej strefie odzyskał Miłosz Drąg, zagrał do Bechta, ten do Mateusza Wyjadłowskiego, który z kolei podał przed pole karne do Dominika Zawadzkiego. "Zawadka" przyjął futbolówkę po czym huknął z 18 metrów nie dając szans na skuteczną interwencję golkiperowi gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Hutnik po dobrym meczu zasłużenie zwyciężył i dopisał bardzo ważne trzy punkty w ligowej tabeli.

W następnej kolejce Duma Nowej Huty uda się do Suwałk na spotkanie z Wigrami. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 kwietnia o godzinie 13.