eWinner II liga (26): Z sędziami nie wygrasz.

Piłkarze Hutnika przegrali dziś z Chojniczanką w Chojnicach 2-3.

Hutnicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z wiceliderem, bo już od 4 minuty prowadzili po trafieniu Krzysztofa Świątka. Z biegiem czasu to gospodarze przejęli inicjatywę w tym meczu. Prowadzili grę, częściej posiadali piłkę, jednak z tej przewagi nie wiele wynikało. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to Hutnik prowadził 1-0. Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla miejscowych. W 48 minucie bardzo słabo prowadzący to spotkanie arbiter Aluszyk dopatrzył się wątpliwego przewinienia w polu karnym Adriana Basty i wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Pląskowski. W 70 minucie chojniczanie objęli prowadzenie po celnej główce van Huffela. Do wyrównania stanu rywalizacji na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadził strzałem głową Krystian Lelek, który wykorzystał wrzutkę Tomasza Jaklika. Niestety minutę później gospodarze wrócili na prowadzenie. Gapiostwo w obronie hutników wykorzystał były gracz Dumy Nowej Huty Sebastian Olszewski.

W następnej kolejce Hutnik podejmie na Suchych Stawach KKS 1925 Kalisz. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 kwietnia o godzinie 16.