eWinner II liga (24): Bezbramkowe derby.

Piłkarze Hutnika zremisowali dziś przy Rydlówce spotkanie derbowe z Garbarnią 0-0. Po tym meczu hutnicy spadli o jedną pozycję w dół i z dorobkiem 18 punktów zajmują 16 miejsce w ligowej tabeli.

W wyjściowym składzie Dumy Nowej Huty znalazło się dwóch debiutantów Elorhan i Kacper Andrzejewski, natomiast kapitan Biało-Błękitno-Niebieskich Krzysztof Świątek rozgrywał dziś swój czterysetny mecz w barwach Hutnika.

Przebieg derbów został dość szybko ustawiony, bowiem już w 6 minucie po czerwonej kartce boisko musiał opuścić Sebastian Zalepa. Stoper Hutnika chwilę wcześniej nieprzepisowo powstrzymywał wychodzącego na czysta pozycję Feliksa. Od tego momentu było wiadomo że to gospodarze powinni być stroną dominującą w tym meczu. O dziwo różnica w liczebności drużyn nie była zbytnio widoczna. Garbarnia dłużej utrzymywała się przy piłce, a Hutnik czyhał na kontry i stałe fragmenty gry. Jednak ani jedni, ani drudzy nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywali. Najlepszą sytuację, tak zwaną piłkę meczową miał już w doliczonym czasie gry Miłosz Drąg. Popularny "Drążek" przegrał pojedynek sam na sam z wychowankiem Hutnika strzeżącym bramki Garbarni Dorianem Frątczakiem.

eWinner II liga (24. kolejka)

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 0-0

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak - 11. Daniel Morys, 20. Mateusz Kardas, 31. Donatas Nakrošius, 5. Mateusz Bartków - 19. Kacper Rogoziński (46, 15. Grzegorz Marszalik), 6. Mateusz Duda, 21. Mateusz Nowak (62, 53. Wiktor Szywacz), 29. Kacper Duda, 99. Michał Feliks (80, 98. Bartłomiej Purcha) - 10. Kamil Kuczak (69, 9. Jakub Kuczera)

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik (46, 33. Arkadiusz Leszczyński) - 17. Adrian Basta (17, 23. Szymon Stasik), 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 4. Sebastian Zalepa, 2. Tomasz Jaklik - 98. Elorhan (86, 16. Sławomir Chmiel), 10. Miłosz Drąg, 77. Kacper Andrzejewski, 7. Krzysztof Świątek, 25. Patryk Kieliś (67, 11. Dominik Zawadzki) - 12. Krystian Lelek (46, 28. Michał Kitliński)

żółte kartki: Bartków, Morys, M.Duda - Hoyo-Kowalski, Drąg, Elorhan, Kieliś, Zawadzki
czerwone kartki: Daniel Morys (82. minuta, Garbarnia, za drugą żółtą) - Sebastian Zalepa (6. minuta, Hutnik, za faul taktyczny)

sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)