Wczoraj na Suchych Stawach piłkarze Hutnika zainaugurowali sezon 2022/2023 eWinner II ligi. Inauguracja okazała się pomyślna dla Biało-Błękitno-Niebieskich którzy pokonali drugi zespół Lecha Poznań 3-2. Wszystkie bramki dla Dumy Nowej Huty strzelił jej kapitan Krzysztof Świątek.

Po pierwszej połowie meczu z Lechem II Poznań Hutnicy prowadzili 1-0. Bramkę po kwadransie gry strzelił kapitan Dumy Nowej Huty Krzysztof Świątek. Chwilę wcześniej o piłkę przed polem karnym przyjezdnych powalczył Krystian Lelek zabierając ją Cywce, po czym futbolówka trafiła do Dominika Zawadzkiego, a ten następnie posłał ja do wchodzącego w pole karne Lechitów "Świętego' który z popularnego "karola" umieścił ją w bramce Mleczki. Do końca pierwszej połowy podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza kontrolowali poczynania na boisku, nie dając gościom znaleźć sposobu na przedostanie się pod bramkę Arkadiusz Leszczyńskiego. Po piętnastu minutach drugiej części "Chłopcy Hutnicy" prowadzili już 3-0. Obie bramki strzelił Świątek kompletując tym samym hat-tricka. Na 2-0 nasz kapitan trafił w 57 minucie i w tym przypadku tak jak przy pierwszym trafieniu asystował mu "Zawadka". Trzy minuty później "Święty" dobił zbyt krótkie wybicie piłki przez jednego z zawodników gości po wrzutce z cornera Zawadzkiego. Poznaniacy w ostatnim fragmencie meczu zmniejszyli rozmiary swojej porażki strzelając dwie bramki. Na listę strzelców po stronie gości wpisali się Wilak w 76 minucie i Palacz w minucie 84. Tym samym hutnicy przełamali niemoc w spotkaniach z rezerwami Lecha i po czterech wcześniejszych porażkach zanotowali zwycięstwo.

W następnej serii gier eWinner II ligi Hutnik uda się do Puław na spotkanie z miejscową Wisłą. Mecz zostanie rozegrany  w sobotę 23 lipca o godzinie 18.