eWinner II liga (21): Nieudana inauguracja wiosny.

Nieudała się inauguracja wiosny piłkarzom Hutnika. Podopieczni Krzysztofa Lipeckiego przegrali dziś na Suchych Stawach z Motorem Lublin 1-2. Oznacza to że hutnicy dziś do bezpiecznego miejsca tracą już 9 punktów.

Hutnik rozpoczął spotkanie z czterema debiutantami w składzie. Na boisko od pierwszej minuty wybiegli sprowadzeni zimą Sebastian Zalepa, Szymon Stasik, Adrian Basta i Mateusz Wyjadłowski. Po zmianie stron debiut w barwach Dumy Nowej Huty zaliczyli kolejni zawodnicy: Filip Becht, Łukasz Skrzypek, Ilias El Bouch i Krystian Lelek. Hutnicy dobrze weszli w mecz i już po dwóch minutach zagrozili bramce Motoru. Strzał Michała Kitlińskiego nieznacznie chybił celu. Następnie do głosu doszli goście którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, lecz w obu przypadkach górą nad Fidziukiewiczem był Arkadiusz Leszczyński. W 32 minucie lublinianie za sprawą celnego strzału z wolnego Swędrowskiego objęli prowadzenie. Chwilę wcześniej słabo prowadzący te zawody sędzia Tarnowski odgwizdał wątpliwe przewinienie jednego z hutników. Biało-Błękitno-Niebiescy odpowiedzieli na minutę przed końcem pierwszej połowy. Z lewej strony na "długi" słupek dośrodkował Miłosz Drąg, gdzie jego wrzutkę strzałem głową na gola zamienił Mateusz Wyjadłowski. Hutnicy zadedykowali to trafienie kontuzjowanemu Jakubowi Wilczyńskiemu. Do przerwy 1-1. Dziewięć minut po zmianie stron nastąpiła jak się ostatecznie okazało kluczowa akcja meczu. W pole karne gospodarzy dośrodkował futbolówkę Ceglarz, tam niefortunnie interweniujący Adrian Jurkowski wślizgiem wpakował ją do własnej bramki. Motorowcy nie oddali prowadzenia już do końca spotkania mimo kilku wyśmienitych okazji hutników. Najpierw soczyste uderzenie z dystansu Patryka Kielisia z wielkim trudem zdołał odbić Madejski, następnie strzał zza pola karnego Wyjadłowskiego zatrzymał się na spojeniu bramki golkipera z Lublina, by na koniec po świetnym dośrodkowaniu El Bouha z kilku metrów nie trafił w bramkę Dominik Zawadzki. Porażka ta sprawia że dotychczasowa trudna sytuacja jest jeszcze trudniejsza, jednak Duma Nowej Huty nie zwykła się poddawać i tak będzie tym razem.

W następnej kolejce hutnicy powinni się udać do Bełchatowa na mecz z tamtejszym GKS-em. Jednak w związku z problemami bełchatowian nie wiadomo czy do spotkania w ogóle dojdzie do skutku.

eWinner II liga (21. kolejka)

Hutnik Kraków - Motor Lublin 1-2 (1-1)

32' Swędrowski

44' Wyjadłowski (as. Drąg)

54' Jurkowski (s)

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński - 17. Adrian Basta, 4. Sebastian Zalepa, 19. Adrian Jurkowski, 23. Szymon Stasik (68, 3. Filip Becht) - 44. Mateusz Wyjadłowski, 11. Dominik Zawadzki, 10. Miłosz Drąg (80, 97. Łukasz Skrzypek), 7. Krzysztof Świątek (80, 70. Ilias El Bouh), 16. Sławomir Chmiel (65, 12. Krystian Lelek) - 28. Michał Kitliński (65, 25. Patryk Kieliś)

Motor: 15. Sebastian Madejski - 17. Filip Wójcik, 4. Wojciech Błyszko, 18. Arkadiusz Najemski (81, 14. Maksymilian Cichocki), 3. Kamil Rozmus - 80. Sebastian Rak (72, 20. Damian Sędzikowski), 5. Jakub Świeciński, 6. Tomasz Swędrowski, 77. Piotr Ceglarz (72, 21. Tomasz Kołbon), 45. Adam Ryczkowski (80, 11. Paweł Moskwik) - 8. Michał Fidziukiewicz (81, 7. Maciej Firlej)

żółte kartki: Zalepa, Drąg, Jurkowski - Rozmus

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)