eWinner II liga (2): Momenty były.

Wczoraj w Puławach piłkarze Hutnika rozegrali drugą kolejkę eWinner II ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza musieli uznać wyższość gospodarzy w tym meczu przegrywając 1-3.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli wczorajsze zawody, po trzech minutach od pierwszego gwizdka sędziego strzelili bramkę, a po kwadransie prowadzili już 2-0. Na 1-0 celnie główkował sprowadzony przed sezonem z Raduni Stężyca Retlewski. Drugą bramkę dla Wisły strzelił z rzutu wolnego Puton. Trzecie trafienie puławianie zanotowali w 33 minucie, a na listę strzelców tym razem wpisał się Kołtański wykańczając szybką kontrę miejscowych. Hutnicy przed przerwą kilkukrotnie przedostawali się w pobliże bramki strzeżonej przez Zielińskiego, jednak w decydujących momentach brakowało dokładności. Najbliżej zaskoczenia golkipera Wisły był Zięba, po strzale którego futbolówka otarła się o poprzeczkę. W drugiej połowie mimo niekorzystnego wyniku Biało-Błękitno-Niebiescy dalej próbowali grać "swoją" piłkę i jak to przyznał trener Paszkiewicz po meczu były momenty które na przyszłość dają dozę optymizmu. Hutnicy stworzyli więcej zagrożenia pod bramką rywali niż przed przerwą, co już w 52 minucie przyniosło im gola. Dośrodkowanie Dominika Zawadzkiego z rzutu rożnego celną główką na bramkę zamienił Zięba. Ponadto znakomitej szansy nie wykorzystał Patryk Kieliś, Krzysztof Świątek dwukrotnie, nieznacznie chybił główkując, strzał Sebastiana Jacaka z dystansu Zieliński sparował na cornera. W Puławach zadebiutował w drużynie seniorów Maciej Królikowski, to kolejny gracz po Jakubie Marcinkowskim wywodzący się z naszych juniorów.

W następnej kolejce Hutnik podejmie na Suchych Stawach GKS Jastrzębie. Spotkanie zostanie rozegrane w przyszłą niedzielę 31 lipca o godzinie 17. Wcześniej, bo już w środę Biało-Błękitno-Niebiescy rozegrają zawody o Puchar Polski z Chojniczanką w Chojnicach.