eWinner II liga (12): Porażka z outsiderem.

Nie udał się wyjazdowy mecz piłkarzom Hutnika w Ostródzie z miejscowym Sokołem. Zawodnicy Krzysztofa Lipeckiego ulegli ostatniej drużynie w tabeli 1-2.

Hutnik wyszedł na prowadzenie już w 15 minucie spotkania. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez gospodarzy z niemal książkową kontrą wyszli podopieczni trenera Lipeckiego. Jakub Wilczyński podprowadził piłkę na połowę miejscowych, po czym posłał ją na szesnasty metr od bramki Staniszewskiego do Krzysztofa Świątka. Kapitan Dumy Nowej Huty w swój ulubiony sposób, podcinką ulokował futbolówkę w siatce. Były to niestety miłe złego początki. Im dłużej trwał mecz tym lepsze sytuacje stwarzali ostródzianie. W 43 minucie doprowadził do wyrównania, a 9 minut po przerwie zapewnił Sokołowi zwycięstwo Rugowski. Najbliżej bramki wyrównującej dla naszego zespołu był Mateusz Gajda pod koniec spotkania, jednak jego strzał z ostrego kąta zdołał sparować golkiper z Ostródy.

W następnej kolejce do Nowej Huty przyjedzie lider eWinner II ligi. Pojedynek ze Stalą Rzeszów odbędzie się w sobotę 16 października o godzinie 15.