eWinner II liga (10): Dzień Piłkarzy!

Dziś na Suchych Stawach Hutnik w 10. kolejce eWinner II ligi podejmował Olimpię Elbląg. W Dniu Piłkarza podopieczni trenera Andrzeja Paszkiewicza zaprezentowali się bardzo dobrze i po mądrej grze przełamali niemoc, zasłużenie zwyciężyli 2-1.

Trener Andrzej Paszkiewicz dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie które finalnie przyniosły zamierzony skutek, czyli zwycięstwo Dumy Nowej Huty. Początek spotkania to dwie niezłe okazje gości, jednak z biegiem czasu Hutnicy prezentowali się coraz lepiej. Aż w końcu, w 19 minucie szarżującego w szesnastce gości Marka Assinora nieprzepisowo powstrzymał jeden z defensorów Olimpii. Nie mogło być innej decyzji sędziego Tarnowskiego jak rzut karny dla Biało-Błękitno-Niebieskich. Jedenastkę na bramkę zamienił Krzysztof Świątek. W 34 minucie sytuacja gospodarzy mocno się skomplikowała. W tym momencie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Dominik Zawadzki i przedwcześnie musiał udać się do szatni. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. W przerwie meczu miała miejsce miła uroczystość. Członkowie zarządu Hutnika, Arkadiusz Maśko i Jakub Oważany wręczyli koszulkę i medal  wychowankowi Hutnika Piotrowi Tomasikowi. Po przerwie Hutnicy chcący obronić swoje prowadzenie zmuszeni byli do "cierpienia" na boisku. Mimo liczebnego osłabienia nie dali się rozegrać gościom, którzy nie potrafili znaleźć klucza do sforsowania hutniczej defensywy. Mało tego, w 65 minucie świetnej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Assinior. Cierpliwość i ofiarność w grze Biało-Błękitno-Niebieskich została nagrodzona minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Krystian Lelek po solowej akcji i minięciu kilku obrońców wystawił "czyściochę" Świątkowi, a kapitan znakomite podanie młodego napastnika bez problemu zamienił na gola. Minutę później goście złapali kontakt, jednak mimo sześciu doliczonych minut nie zdołali już odrobić straty.

W następnej kolejce Hutnik uda się do Polkowic na spotkanie z Górnikiem. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 18 września o godzinie 18.