eWinner 2.Liga (18): Bezcenny remis z rezerwami Lecha Poznań

Już od pierwszych minut gospodarze przejęli inicjatywę i dążyli do zdobycia szybkiej bramki, która dałaby im spokój i kontrolę nad dalszym przebiegiem gry. Lech był lepiej zorganizowany w ataku - szybkie, dynamiczne akcje środkiem boiska doprowadzały zespół z Wielkopolski pod pole karne Hutników. Gorąco było również na skrzydłach - już w piątek minucie po groźnej kontrze lewą flanką musiał interweniować Patryk Królczyk. Uderzenie pomocnika Lecha było mocne, jednak bramkarz "Dumy Nowej Huty" nie miał problemów ze strzałem.

W kolejnych minutach akcje "Kolejorza" nabierały tempa, a Hutnik nie potrafił im przeciwdziałać. Gospodarze przeprowadzali akcje atakiem pozycyjnym, a kiedy Hutnik wychodził wyżej to gracze Lecha uruchamiali skrzydła i wykorzystywali wolną przestrzeń. Goście w pierwszej połowie nie stworzyli praktycznie żadnej okazji, gdyż brakowało dokładności, aby przenieść piłkę w pole karne rywala. W niektórych momentach drużyna z Nowej Huty próbowała grać długimi podaniami na Krystiana Lelka, jednak większość nie docierała do napastnika.

Dopiero w 18. minucie zespół z Suchy Stawów złapał dobry moment. To zaowocowało składną akcją lewym skrzydłem. Patryk Serafin otrzymał podanie od Dominika Zawadzkiego i minął dwóch graczy poznaniaków. Wbiegł w pole karne i po uderzeniu prawą nogą minimalnie chybił. Była to jedyna akcja Hutnika w pierwszej części gry, która przyniosła realne zagrożenie bramki strzeżonej przez Krzysztofa Bakowskiego.

Po zmianie stron ponownie mocniej zaatakował Lech. Hutnik ponownie był zmuszony do obrony, która często była chaotyczna, a przejęcia kończyły się wybiciami. W 49. minucie po akcji lewą stroną rezerwy "Kolejorza" wyszły na zasłużone prowadzenie. Łukasz Spławski otrzymał podanie z lewej strony po ziemi i wykorzystał zamieszanie w polu karnym dokładając nogę i pakując piłkę do siatki.

Gol otwierający mecz tym wznieciła apetyty graczy Lecha II. Wciąż szukali drogi do bramki Patryka Królczyka, jednak Hutnicy odpierali ataki. Zespół z Poznania chciał zamknąć gości na własnej połowie i zmuszał do rozgrywania bokami. Pressing powodował, że boczni obrońcy Hutnika musieli grać długimi podaniami, które w większości kończyły się stratami.

Pod koniec meczu to gospodarze byli bliżej zdobycia gola na 2:0 niż Hutnik remisu. Zwrot akcji nastąpił dopiero w 81' minucie. Po kontrataku Hutnika sfaulowany w polu karnym został Patryk Kieliś, a jedenastkę wykorzystał nie kto inny jak Krzysztof Świątek. Chwilę po bramce to Hutnik uwierzył w siebie i zmusił Lecha do gry w defensywie. Po uderzeniu Andrzejewskiego główką piłka otarła porzeczkę, a Zawadzki nie wykorzystał dogodnej sytuacji z rzutu wolnego. W ostaniach minutach na boisko wszedł Marc Assinor, który po kilku akcjach namieszał w polu karnym rywala, jednak brakowało skutecznego wykończenia.

Ostatecznie we Wronkach padł remis jednak, biorąc pod uwagę dominację rezerw Lecha właściwie przez cały mecz, to punkt zdobyty na wyjeździe można traktować w kategorii sukcesu. Po sobotnim meczu Hutnik jest 16. i ma 18 "oczek" na koncie, jednak do bezpiecznego miejsca brakuje już tylko jednego, a przez fakt, że tabela eWinner 2 ligi jest bardzo ciasna do 9. lokaty tracimy zaledwie cztery punkty.

Ekipa z Suchych Stawów pozostaje niepokonana od trzech spotkań, a już za tydzień szansa na kolejne trzy punkty. Na pożegnanie 2022 roku do Nowej Huty przyjedzie Wisła Puławy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 w sobotę 12 listopada. Nie może Ciebie zabraknąć!