Dorian Frątczak ponownie w Hutniku!

Po kilku sezonach futbolowych wojaży, Dorian Frątczak wraca na "Suche Stawy". Wychowany w naszym klubie zawodnik parafowal umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku, wzmacniając tym samym rywalizację w hutniczej bramce. Wiadomo przecież, i to powszechnie, że najlepsze drużyny buduje się od tyłu. 

Mierzący 195 cm wzrostu Dorian Frątczak został dziś drugim zimowym wzmocnieniem ekipy Bartłomieja Bobli. Dla bramkarza, który dołącza do naszego zespołu po przygodzie w krakowskiej Wiśle, jest to powrót na Ptaszyckiego, gdzie się wychował i skąd wypłynął na szerokie wody. 

Jak przebiegała jego piłkarska kariera? Po kilku sezonach spędzonych w seniorskiej ekipie Hutnika los rzucał go w różne miejsca, jak Stalowa Wola czy Ostrowiec Świętokrzyski, jednak Kraków od zawsze był mu pisany, bo tu wrócił - przez Grabarnię i "Białą Gwiazdę" trafił, ponownie, do Nowej Huty. 

Czym może się pochwalić? Frątczak jest bramkarzem dobrym technicznie, ze świetnym procentem obron (licząc łącznie ostatnie lata jego występów): wynosi on 52,4 %. Coś jeszcze? Jasne. Wygrywa bardzo dużą ilość pojedynków (ogólnie 79,3%), ale najmocniej wyróżnia się w powietrzu, gdzie 87,5% starć zalicza na własną korzyść. 

Dorian witamy w domu! 


Liczby Doriana Frątczaka:

• 108 spotkań w 2 lidze,
• 11 meczów w 3 lidze,
• 3 występy w Foruna Pucharze Polski. 

 

Wstecz