Do trzech razy sztuka

Za nami pierwszy mecz w tym roku na Suchych Stawach. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią Hutnicy efektownie przywitali się z kibicami i pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski aż 5:2.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość niespodziewanie od prowadzenia gości. Mateusz Jarzynka głową skierował piłkę do siatki bramki Jacoba Zagrodnika. Hutnicy odpowiedzieli dwójkową akcją: Michał Głogowski do Sławomira Chmiela, ten ponownie do Michała Głogowskiego i było już 1:1. W 23. minucie meczu kolejny raz goście wychodzą na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Franciszek Lipka. Jednak od tego momentu gole zdobywali już tylko Hutnicy. Na przerwę nasz zespół schodził z jednobramkowym prowadzeniem. Najpierw bramkę wyrównującą zdobył Patryk Kieliś, a w 37 minucie gola dołożył Deniss Rakels. Po przerwie trener Bartłomiej Bobla do boju wysłał prawie nową jedenastkę bowiem dokonał aż 8 zmian. To właśnie wprowadzeni w drugiej połowie Karol Szablowski i Krystian Lelek zdobyli swoje bramki. Dla tego drugiego była to już trzecia bramka w trzecim meczu kontrolnym w tym roku.

W przekroju całego spotkania widać było różnicę ligi. Hutnicy zdominowali mecz, prowadzili grę i potwierdzili to zdobywając aż 5 bramek.

Za tydzień czeka nas wyjazdowy sprawdzian z GKS Katowice. Początek meczu w sobotę o godzinie 12:00.