Do czterech razy sztuka

Powiedzieć, że ostatnio mamy nienajlepszą serię to nic nie powiedzieć. Po 12 meczach mamy 15 punktów, co daje nam 11. miejsce. W teorii bezpieczne, ale wystarczy rzut oka na tabelę, żeby zobaczyć jak małe różnice panują w jej dolnej połówce. Nasz najbliższy rywal znajduje się cztery miejsca niżej od nas, ale traci tylko dwa punkty. Jutrzejsze spotkanie jest zatem niezwykle ważne.

Polonii Bytom nikomu nie trzeba przedstawiać - dwa mistrzostwa Polski, cztery wicemistrzostwa i trzy Puchary. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych śląskich klubów. Jako jedyny polski klub wywalczył międzynarodowe trofea: Puchar Intertoto w 1965 roku i Puchar Interligi rok wcześniej Zajmuje 15. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy. W poprzednim sezonie wywalczyła awans na szczebel centralny po sześciu latach nieobecności.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Karol Iwanowicz z Lublina, a na liniach pomagać mu będą Marcin Jakowenko i Przemysław Golonka. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Maciej Węgrzyk. 

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

13. kolejka 2.Ligi
Polonia Bytom - Hutnik Kraków
14.10.2023 (sobota), godzina 18:00
Stadion Polonii Bytom, ul. Piłkarska 8, Bytom

Obsada sędziowska: Karol Iwanowicz (sędzia główny), Marcin Jakowenko, Przemysław Golonka (sędziowie asystenci) i Maciej Węgrzyk (sędzia techniczny).

 

Wstecz