Derby z podtekstem

Przed nami Derby Małopolski. Patrząc na tabelę wydawałoby się, że nie będzie to trudne zadanie. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, każde derby rządzą się swoimi prawami. Po drugie, ważnym akcentem będzie... KKS Kalisz. Dlaczego? Otóż, kaliszanie przegrali dwa ostatnie mecze - z nami i z Sandecją właśnie. Skoro obie drużyny są w gazie po pokonaniu niedawnego lidera, to mecz zapowiada się niezwykle ciekawie.

Powstała w 1910 r. Sandecja to jeden z najstarszych polskich klubów sportowych. Obecnie posiada tylko sekcję piłkarską, choć w przeszłości prowadziła również drużyny piłki ręcznej, koszykówki, hokeja na lodzie czy szachów. Przez długie lata grała poza szczeblem centralnym, na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w 1986 r. Sączersi rozegrali tam jeden sezon, na dłużej w 1 lidze zagościli w sezonie 2009/10. Od awansu w 2009 r. grali na drugim szczeblu rozgrywek ligowych przez 8 lat, a okres ten przypieczętowali awansem do Ekstraklasy. Po sezonie powrócili jednak na zaplecze. 

Aktualnie znajdujemy się na 10. miejscu ligowej tabeli z 39 punktami na koncie. Sandecja jest ostatnia z jedenastoma punktami straty. Hutnicy, jeśli wygrają, mogą wskoczyć nawet na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Nasze ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla gości.

Arbitrem głównym nadchodzącego meczu będzie Patryk Świerczek z Brzeska, a na liniach pomagać mu będą Dominik Paul i Paweł Bałut. Za kwestie techniczne odpowiadać będzie Michał Bobrek.

Transmisja z sobotniego meczu będzie dostępna w Internecie: na stronie Internetowej i w aplikacji mobilnej TVP Sport całkowicie za darmo, bądź na platformie Pilot WP po wcześniejszym wykupieniu subskrypcji (na 30 dni albo na cały sezon).

Wykupując subskrypcję Pilot WP, masz możliwość wybrania klubu, który chcesz wesprzeć – wybierz Hutnika, a część zapłaconej kwoty trafi do Klubu!

 

29. kolejka 2.Ligi

Sandecja Nowy Sącz - Hutnik Kraków

20.04.2024 (sobota) godzina 17:30

Stadion Miejski w Niepołomicach, ul. Janusza Kusocińskiego 2, Niepołomice

Obsada sędziowska: Patryk Świerczek (sędzia główny), Dominik Paul, Paweł Bałut (sędziowie asystenci) i Michał Bobrek (sędzia techniczny).

Wstecz