Czas na trzeci sparing

Przed nami trzeci sparing tej zimy. Po dwójce wyżej notowanych rywali pora na zespół z niższej ligowej półki. To wcale jednak nie oznacza, że mecz będzie łatwy. Historia naszych spotkań pokazuje, że KSZO potrafiło nam napsuć krwi. Poza tym klub z Ostrowca Świętokrzyskiego ma naprawdę długą tradycję i doskonale znany kibicom stadion.

Klub powstał w 1929 r., a sam skrót KSZO oznacza Klub Sportowy Zakładów Ostrowieckich. Łączy nas zatem hutniczy rodowód, gdyż Zakłady Ostrowieckie to dziś Huta Ostrowiec. Nasz jutrzejszy rywal spędził trzy sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, ponadto przez ponad 10 sezonów występował na drugim szczeblu ligowych rozgrywek. Wychowankami klubu są m.in. Andrzej Kobylański, Mariusz Jop czy Kamil Kosowski, w pomarańczowo-czarnych koszulkach grali też tacy piłkarze jak Łukasz Trałka, Wahan Geworgian i Janusz Jojko. KSZO zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli IV grupy III Ligi.

Stadion KSZO czterokrotnie gościł w przeszłości mecze seniorskiej reprezentacji Polski, wszystkie zwycięskie. Jednym z nich była pięciobramkowa wygrana nad San Marino w eliminacjach do Euro 2004.

Jutrzejsze spotkanie odbędzie się o godz. 11:00 na Suchych Stawach.

Wstecz