CLJ U-18 (29): Górnik pokonany

W dzisiejszym meczu na sztucznym boisku przy Ptaszyckiego, Hutnik pokonał w rozgrywkach CLJ U18 Górnika Zabrze 1-0.

Podopieczni Łukasza Kawy zagrali bardzo konsekwentnie w defensywie nie pozwalając na zbyt wiele piłkarzom z Zabrza, a jeśli goście dochodzili już do sytuacji strzeleckich, to na ich drodze stawał bardzo dobrze dysponowany Bartłomiej Fojt. Kluczowa akcja meczu miała miejsce w 40 minucie. Piłkę z prawej strony w pole karne zagrał Kuba Czyż, a precyzyjne podanie na bramkę strzałem w dalszy róg zamienił Krystian Lelek. W pierwszej połowie Hutnicy mieli jeszcze co najmniej dwie bardzo dobre okazje na gola. W 24min. Chawkat Zakareya popędził na bramkę rywali prowadząc piłkę przez niemal całe boisko, po czym "zakręcił" obrońcą i strzelił minimalnie niecelnie. Jedenaście minut później niemal kopia tej sytuacji. Tym razem to Lelek przeprowadził indywidualna szarżę na bramkę górników. Jego strzał w ostatniej chwili zdołał zblokować jeden z obrońców zabrzan, czym znacznie ułatwił interwencję swojemu bramkarzowi. Po zmianie stron futboliści Hutnika skupili się już bardziej na obronie, czyhając na kontry. Mecz w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry mógł zamknąć Zakareya, ale i tym razem jego strzał minimalnie chybił celu. W ostatniej kolejce Hutnik zmierzy się na wyjeździe z Legią. Początek spotkania został zaplanowany w sobotę 19 czerwca, na godzinę 12.