CLJ U-18 (24): Opłaca się grać do końca

Podopieczni Łukasza Kawy wygrali wczoraj w CLJ U-18, na Suchych Stawach z Arkę Gdynia 3-2.

Hutnik trzykrotnie obejmował prowadzenie w tym spotkaniu, a Arka dwukrotnie doprowadzała do remisu. Wynik spotkania 5 minut po rozpoczęciu gry otworzył ładnym, mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego Arkadiusz Kaczyński. Goście wyrównali w 34 min. za sprawą Nowickiego. Chwilę później, a dokładnie 4 minuty, Biało-Błękitno-Niebiescy znowu byli na prowadzeniu. Bramkę dla Hutnika zdobył Alan Piskorz. Do przerwy 2-1. Po zmianie stron Arka ponownie doprowadziła do remisu, a dokonał tego Skrobański w 63 minucie meczu. Hutnicy nie zrazili się takim obrotem sprawy i dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Ich trud został nagrodzony w doliczonym czasie gry, a decydujące trafienie na swoim koncie zapisał Igor Pawela. Tym samym juniorzy Dumy Nowej Huty po raz kolejny potwierdzili boiskowe porzekadło, że opłaca się grać do końca.

Następne spotkanie Hutnik rozegra w sobotę 12 czerwca, kiedy to na Suchych stawach będzie gościł Górnika Zabrze. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 12.