CLJ U-17 (9): Wzięli rewanż.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy młodsi Hutnika podejmowali w 9. kolejce CLJ U-17 drużynę Wisły Puławy. Hutnicy zrewanżowali się swoim rówieśnikom z województwa lubelskiego za wyjazdową porażkę 0-1 i pewnie zwyciężyli aplikując gościom cztery bramki.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni wokół sztucznego boiska przy Ptaszyckiego nie zobaczyli bramek. Najbliżej celu byli Marcin Miechówka (dwukrotnie w dogodnych sytuacjach główkował niecelnie) i Maksymilian Żmuda (jego strzał z 10m. obronił bramkarz). Po zmianie stron gospodarze przycisnęli i już po sześciu minutach cieszyli się z prowadzenia. Piłkę w pole karne posłał Kacper Depta, a tam futbolówkę do bramki skierował Żmuda.

W 63 minucie było 2-0. Ponownie podającym był Depta i ponownie strzelcem gola został Żmuda, który tym razem ładnie uderzył po dalszym słupku z narożnika pola karnego.

Podopieczni trenera Pawła Byrskiego panowali na boisku raz po raz stwarzając kolejne sytuacje pod bramką puławian. Ich wysiłek został nagrodzony pod koniec meczu. Najpierw w 87 minucie na 3-0 trafił Jan Kępa skrzętnie korzystając z podania Kamila Kozika,

a wynik spotkania minutę później ustalił Piotr Wójtowicz.

Hutnik po 9. kolejkach lideruje w tabeli z dorobkiem 17 punktów na koncie.

W następnej kolejce Biało-Błękitno-Niebiescy udadza sie do Łęcznej na mecz z tamtejszym Górnikiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 maja o godzinie 13:30.