CLJ U-17 (6): Pokazali hutniczy charakter.

Dziś na Suchych Stawach juniorzy młodsi Hutnika pokonali w 6. kolejce CLJ U-17 Koronę Kielce 2-1.

Po pierwszej połowie dzisiejszego meczu Hutnik przegrywał z Koroną 0-1 i trzeba przyznać iż goście skutecznie wyeliminowali niemal wszystkie atuty Biało-Błękitno-Niebieskich. W przerwie spotkania trener Paweł Byrski zmienił ustawienie zespołu, pozmieniał pozycję swoich zawodników i tym zaskoczył przyjezdnych. Od pierwszego gwizdka po zmianie stron hutnicy ruszyli do natarcia. Na efekt tych roszad czekaliśmy do 63 minuty. Wtedy podanie w pole karne otrzymał Kamil Jakóbczyk i skrzętnie z niego skorzystał posyłając futbolówkę do bramki obok wychodzącego bramkarza. Druga i jak się później okazało decydująca bramka dla Hutnika padła na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Podopieczni Pawła Byrskiego wyszli z niemal książkową kontrą. W finalnym momencie kontrakcji Maksymilian Żmuga obsłużył dokładnym podaniem Piotra Wójtowicza któremu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w siatce. Mimo doliczonych przez sędziego 5 dodatkowych minut wynik nie uległ zmianie. Pomimo niekorzystnego wyniku i przebiegu gry w pierwszej połowie hutnicy pokazali wole walki, hutniczy charakter i zasłużenie zgarnęli trzy punkty. Od początku rozgrywek sztab szkoleniowy Dumy Nowej Huty nie boi się stawiać na młodszych rocznikowo zawodników, w dzisiejszym pojedynku wystąpiło dwóch 15-latków.

W następnej serii gier Hutnik uda się do Rzeszowa na spotkanie z Resovią. Mecz zostanie rozegrany w środę 12 kwietnia o godzinie 16:30.