CLJ U-17 (4): Hutnik lepszy w derbach od Wisły.

Dziś w Myślenicach Hutnik pokonał w 4 kolejce CLJ U-17 Wisłę Kraków 2-1. Podopieczni Pawła Byrskiego zagrali niezwykle konsekwentnie co pozwoliło im odnieść zwycięstwo w juniorskich derbach.

Od początku spotkania to gospodarze byli częściej przy piłce, jednak nie przekładało się to na sytuację bramkowe. Mądrze grający Biało-Błękitno-Niebiescy wyczekiwali cierpliwie swojej szansy. Ta nastąpiła na niespełna 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Kamil Jakóbczyk pomknął w pole karne wiślaków mijając po drodze trzech przeciwników, po czym został sfaulowany. Futbolówka mimo tego dotarła do Maksymiliana Żmudy który bez problemów skierował ją do siatki gospodarzy, jednak sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną napastnika Hutnika. Głównemu arbitrowi nie pozostało nic innego jak wskazać na "wapno". Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcel Sawicki.

Po przerwie gospodarze zaatakowali z jeszcze większym animuszem. Hutnicy dalej konsekwentnie bronili dostępu do swojej bramki czyhając kolejnych swoich szans. Cierpliwość ta została nagrodzona w 68 minucie meczu, kiedy to po raz drugi z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Sawicki. Chwilę wcześniej po raz drugi w obrębie szesnastki został sfaulowany Jakóbczyk.

Wiślacy zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem. W 90 minucie porażkę gospodarzy zmniejszył Kuziemka.

W następnej serii gier hutnicy podejmą przy Ptaszyckiego Podlasie Biała Podlaska. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 12.