CLJ U-17 22/23 (8): "Muszka" dał sygnał.

Juniorzy młodsi Hutnika zmierzyli się dziś na Suchych Stawach z ŁKS-em Łódź. Podopieczni trenera Macieja Papieża nie dali szans gościom i zwyciężyli w 7. kolejce CLJ U-17 3-0.

Po pierwszej połowie wynik na tablicy brzmiał 0-0, choć przewagę w grze posiadali nowohucianie. W drugiej połowie swoją wyższość w tym meczu Biało-Błękitno-Niebiescy udokumentowali trzema bramkami. Od początku narzucili szybsze tempo gry co niedługo potem przyniosło efekt. Wychodzącego na czystą pozycję Anthonego Ikwukę nieprzepisowo powstrzymał jeden z defensorów gości po czym musiał przedwcześnie udać się do szatni. Chwilę później sygnał do jeszcze bardziej zdecydowanego ataku dał Mateusz Mucha, który huknął z 25 metrów w samo okienko bramki łodzian. Rezultat na 2-0 podwyższył w 79 minucie Szymon Waligóra trafiając z rzutu wolnego. Wynik spotkania dwie minuty później ustalił Miłosz Bobka finalizując zagranie Krystiana Stodulskiego. Hutnicy po niezłych zawodach, zagranych konsekwentnie tak z tyłu jak i do przodu, w pełni zasłużenie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach CLJ U-17.

W następnej kolejce Hutnik uda się do Warszawy na mecz z Escolą Varsovią. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 14:45.