CLJ U-17 22/23 (4): Derby nie dla nich.

Dziś na sztucznym boisku, na Suchych Stawach juniorzy młodsi Hutnika zmierzyli się w 4. kolejce CLJ U-17 z drużyna Wisły Kraków. Derby zakończyły się zwycięstwem gości 3-1.

Po pierwszej połowie Hutnicy przegrywali 1-2. Prowadzenie dla gości w 14 minucie spotkania uzyskał Radwański. Na 2-0 dla Wisły podwyższył w 33 minucie z rzutu karnego Kowalski. Co dziwne sędzia Kukla podyktował jedenastkę pomimo tego że przewinienie obrońcy Hutnika miało miejsce przed polem karnym. Kolejną kontrowersją w tej części spotkania było ukaranie jednego z obrońców gości tylko żółtą kartką po faulu na wychodzącym, na czystą pozycję Mateuszu Musze. Hutnicy kontakt złapali na pięć minut przed przerwą za sprawą Tomasza Stanaszka. Po zmianie stron najbliżej wyrównania był ponownie Stanaszek, jednak jego uderzenie wylądowało jedynie na słupku. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Wisła przypieczętowała swoje zwycięstwo, a na listę strzelców wpisał się Woyna-Orlewicz.

W następnej kolejce Hutnik uda się do Warszawy na spotkanie z Legią. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 10 września o godzinie 14.