CLJ U-17 (12): Tylko remis

Juniorzy młodsi Hutnika zremisowali dziś na Suchych Stawach w 12. kolejce CLJ U-17 z Górnikiem Łęczna 2-2.

Po pierwszej połowie młodzi Hutnicy prowadzili 2-0. Prowadzenie uzyskał, wykazując się największym sprytem w polu karnym po stałym fragmencie gry Adrian Obrzud. Drugą bramkę zdobył Kacper Wolicki, celnie główkując po wrzutce z cornera Obrzuda. Na druga połowę podopieczni Łukasza Sosina wyszli zbyt pewni siebie i już 3 minuty po przerwie zostali skarceni. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niefrasobliwość defensorów Hutnika wykorzystał jeden z graczy Górnika. Goście doprowadzili do wyrównania w 73min., kiedy to jeden z ich zawodników zdecydował się na strzał z ponad 35 metrów, czym zaskoczył strzegącego bramki Hutnika Eryka Dudka. Chwilę później gospodarze powinni odzyskać prowadzenie, jednak Mateusz Zębala nie wykorzystał świetnego podania Wiktora Kowalskiego i przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem z Łęcznej. Tym samym Hutnik mający wydawałoby się mecz pod kontrolą zaledwie zremisował z outsiderem.

Za tydzień, 30 maja Hutnicy będą mieli okazję do rewanżu, bowiem wtedy zmierzą się z drużyną Górnika w Łęcznej. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:30.