Budżet Obywatelski - oddaj głos na projekt "Suche Stawy trzymają formę"

30 września rozpoczęło się głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Gorąco zachęcamy do oddania głosu na projekt nr 17 "Suche Stawy trzymają formę" (Dzielnica XVIII, Nowa Huta). Głosowanie potrwa do 14 października. 

 

Tu oddasz swój głos -> BO    

 

OPIS PROJEKTU
Stadion Miejski Hutnik Kraków, popularnie zwany Suchymi Stawami, to miejsce szczególne na mapie Nowej Huty i Krakowa, oferujące od wielu lat możliwości uprawiania sportów zarówno halowych, jak i przede wszystkim piłki nożnej. W ramach kompleksu obok stadionu znajdują się także boiska trawiaste i sztuczne, hale sportowe oraz tereny zielone.

W ostatnich latach infrastruktura ta została znacznie poszerzona. Projekt "Suche Stawy trzymają formę" zakłada budowę w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu ogólnodostępnej siłowni plenerowej. 
Projekt zakłada przygotowanie dokumentacji projektowe, uzgodnienia z wykonawcą, a następnie realizację zadania głównego tj. zakup urządzeń i ich montaż.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU
Stadion Miejski Hutnik Kraków ("Suche Stawy") to miejsce chętnie odwiedzane przez krakowian i nowohucian, korzystających ze znajdujących się na terenie kompleksu sportowego obiektów - przede wszystkim boisk trawiastych i hal. To także popularny cel lub przystanek dla osób uprawiających biegi, nordic walking czy turystykę rowerową.

Obecnie kompleks służy przede wszystkim osobom, które uczestniczą w różnego rodzaju formach treningów prowadzonych głównie przez Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. Przeważającą grupę osób stanowią dzieci i młodzież.
Na terenie Suchych Stawów brakuje jednak ogólnodostępnych obiektów, z których mogłyby korzystać osoby indywidualne - mieszkańcy okolicznych domów, biegacze, rowerzyści, spacerowicze, czy wreszcie rodzice, przywożący swoje dzieci na obiekty na treningi.
Z tego względu realizacja projektu w postaci budowy siłowni plenerowej znacząco wzbogaciłaby ofertę Suchych Stawów i otworzyła w większym teren dla osób indywidualnych, a w rezultacie przyczyniałby się do poszerzenia bazy sportowej Nowej Huty i poprawy stanu zdrowia jej mieszkańców. 

 

Suche Stawy trzymają formę 

Wstecz