3L.PR (10): Powrót na zwycięską ścieżkę.

Udanie powrócili na własną halę w 2022 roku szczypiorniści Hutnika, pewnie pokonując zespół Olimpii Piekary Śląskie 35 - 24. Początek meczu nie zwiastował jednak okazałego zwycięstwa gospodarzy, gdyż w 5 minucie meczu to goście prowadzili 4 - 1. Sygnał do odrabiania strat dali jednak Cichy z Pieczarką, po bramkach których Hutnik doprowadził do wyrównania a następnie wyszedł na prowadzenie, wynoszące na koniec pierwszej połowy 14 - 10. Druga część spotkania przebiegała wg schematu bramka za bramkę aż do 42 minuty, kiedy zawodnicy Hutnika podkręcili tempo i zdobywając 7 goli z rzędu, pozbawili gości jakichkolwiek nadziei na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Gospodarze do końca kontrolowali przebieg spotkania, które ostatecznie zakończyło się ich zwycięstwem 35 - 24. Najskuteczniejsi tego dnia w barwach Hutnika byli rozgrywający - Bartłomiej Krzysztof, Antoni Sobczyk oraz Krzysztof Gubała, zdobywcy kolejno 7, 6 i 6 bramek.