3L. PR (3): Trzecie zwycięstwo z rzędu.

Na tarczy z Krakowa wyjechał tym razem zespół Gromu Jasienica, ulegając miejscowemu Hutnikowi 25 - 29. Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze obejmując w 6 minucie meczu prowadzenie 4 - 1 po rzucie karnym, który skutecznie na bramkę zamienił Bartłomiej Krzysztof. Goście odpowiedzieli trafieniem Rafała Wiencka ale to krakowianie kontrolowali przebieg gry systematycznie powiększając swoją przewagę, która ostatecznie na koniec pierwszej połowy wyniosła 6 bramek. Duża w tym zasługa goalkeepera krakowian - Pawła Czapelki, który wielokrotnie ratował skórę gospodarzom broniąc rzuty karne oraz w sytuacjach sam na sam. Druga część spotkania była już tradycyjnie słabsza w wykonaniu graczy Hutnika co częściowo wykorzystali goście z Jasienicy zmniejszając dystans do krakowian do 3 bramek w 45 minucie gry. Na więcej nie było ich jednak stać. Odpowiedzialność na swoje barki wziął najlepszy w tym spotkaniu, zdobywca 8 bramek, Bartłomiej Krzysztof co pozwoliło szczypiornistom z Krakowa ponownie odskoczyć rywalom i ostatecznie zwyciężyć 29 - 25. Tym samym Hutnik umocnił się na pozycji lidera 3 ligi i za tydzień powalczy o kolejne punkty w Mysłowicach.

źródło: Hutnik Kraków Handball