Łotewska matematyka, czyli liczby Denissa Rakelsa

Deniss Rakels trafił na Ptaszyckiego 1 lipca 2023 roku i właściwie z miejsca stał się liderem i ulubieńcem naszych kibiców. Łotysz lubi Kraków, dobrze się tu czuje i jak widać, przekłada się to na jego boiskowe dokonania, które byle jakie nie są - napastnik notuje bardzo dobre statystyki, stara się, walczy, a dodatkowo napędza innych kolegów reprezentujących „Dumę Nowej Huty”.

„Chłopcy Hutnicy” zaczęli już przygotowania do zbliżających się powoli wiosennych zmagań w 2 lidze - przypominamy, że będą korzystać z naszej infrastruktury - ale my raz jeszcze chcemy wrócić do tego co działo się jesienią, ponieważ pragniemy przybliżyć Wam dokonania Denissa Rakelsa - jednego z liderów teamu trenera Bartłomieja Bobli. Pół roku wystarczyło 31-latkowi do tego, aby idealnie wkomponować się w drużynę z „Suchych Stawów” i dać nam wszystkim kilka powodów do radości.

Deniss „rozrabiaka”, czyli kolosalny wpływ Łotysza na ekipę z „Suchych Stawów”

Deniss rozegrał jesienią 19 ligowych spotkań, spędził na boisku 89% możliwych minut i miał udział przy zdobyciu 43% naszych goli (zespół strzelił 30 bramek). Bardzo dobry rezultat i nie można przejść koło niego obojętnie - można nawet stwierdzić, że Rakels pozytywnie rozrabia na 2-ligowych murawach. 6 trafień czyni go naszym najlepszym myśliwym, a dodatkowo do swojego strzeleckiego dorobku dorzucił jeszcze 7 asyst - pięknie, pięknie. Dłonie same składają się do oklasków.

Łotysz to jednak nie tylko bramki czy asysty, bo w jego przypadku bardzo ważne jest również to ile doświadczenia potrafi wnosić do naszej stosunkowo młodej przecież drużyny. Młodzi „HKS-iacy” - a tych u nas nie brakuje - mają obok siebie kopalnie wiedzy, z której mogą korzystać na różne sposoby - czy to rozmawiając czy podpatrując różnorakie boiskowe rozwiązania, stosowane przez tego ofensywnie grającego piłkarza, który jest jednym z najmocniej wyróżniających się w całych rozgrywkach.

W czym Rakels się wyróżnia? Służymy pomocą i odpowiadamy...

Dennis jest piłkarzem grającym bardzo rozsądnie i mądrze, swoje robi wspominane wcześniej doświadczenie, a przecież nasz gracz z "niejednego pieca już chleb jadł" i podczas całej swojej kariery nie jedno już widział.

31- latek plasuje się na trzecim miejscu wśród piłkarzy, którzy zagrali najwięcej kluczowych podań - ma ich na koncie 14 (0,8 na mecz) i w naszym zespole wyprzedza minimalnie Krzysztofa Świątka (0,68 na spotkanie). Oczywiście zdarza mu się popełniać mniejsze błędy - a do takich zaliczyć można to, że często daje się łapać na pozycji spalonej - jest pod tym względem drugi w 2 lidze (17 offsajdów).

O tym, jak ważnym elementem w talii trenera Bobli jest Rakels świadczyć może też to, że na trzecim poziomie ligowym w Polsce jest jednym z zawodników notujących najwiecej kontaktów z piłką w przestrzeni blisko bramki rywala - tak zwane "touches in box" - 79 razy, więcej mają jedynie Gutowski z Grudziądza i Demianiuk z Pogoni Siedlce. Dodatkowo, Deniss poszczycić się może 2 asystami trzeciego stopnia, w czym również jest jednym z najlepszych.

Udał się nam ten transfer! Oj udał. Choć oczywiście: liczymy na jeszcze więcej! Walczyć, trenować, wiosną nasz Hutnik musi panować!

Wybrane statystyki Rakelsa:

• 34,3% celnych strzałów,

• 45,2% udanych dryblingów,

• 52,8% udanych akcji,

• 80% celnych podań.

 

*Dane: WyScout.

Wstecz