
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy oficjalne stanowisko z Urzędu Miasta Krakowa, zgodnie z którym nasza wspólna inicjatywa realizowana wraz z Liceum XLVII uzyskała ostateczną aprobatę.
Potwierdzamy zatem rodzicom oraz zawodnikom (w tym roku rekrutacja dotyczy rocznika 2011 oraz wybranych chłopców z rocznika 2012) ważną dla dalszego rozwoju Akademii Hutnika informację:
Od 1 września 2026 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Hucie rozpocznie działalność „Hutnicza” pierwsza klasa liceum o profilu piłka nożna.
Klasa umożliwi połączenie nauki w liceum na wysokim poziomie z codziennym profesjonalnym treningiem piłkarskim prowadzonym przez trenerów Hutnika. Program będzie obejmował również dodatkowe zajęcia z biologii oraz rozszerzony profil wybranego języka obcego. Treningi odbywać się będą z wykorzystaniem infrastruktury Akademii Hutnika Kraków.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zawodników prosimy o kontakt z Dyrektorem Akademii Maciejem Antkiewiczem lub Trenerem Koordynatorem Karolem Wątrobą.
Szkoła umożliwia przystąpienie do projektu klas piłkarskich również zawodnikom spoza Hutnika. Kandydaci muszą jednak spełniać określone wymagania sportowe oraz edukacyjne.
Zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie, który łączy wysokiej jakości edukację z rozwojem sportowym na wysokim poziomie.

